Hokej

Po startu NHL vyjde i nová videohra, zlepší se grafika i fyzika

Po startu NHL vyjde i nová videohra, zlepší se grafika i fyzika
Auston Matthews ve hře NHL 22 Zdroj: EA Sports

Fanoušci herní série NHL se od tohoto pátku mohou těšit na nový díl s aktualizovanými soupiskami, ale také lepší grafikou i herním enginem. Na obálce se již podruhé objeví Auston Matthews.

Společnost EA Sports vydává od roku 1991 každoročně nový díl své hokejové herní série a letošní rok nebude výjimkou. NHL 22 vyjde už v pátek 15. října a představí hned několik novinek.

Nový díl poběží na enginu Frostbite. Hra by měla nabídnout obrovské zlepšení, co se týče grafiky. Podobizny hráčů by měly být ještě věrohodnější než dříve a věrohodnosti pomůžou například i animace hráčského oděvu. Obraz hry by měla také zlepšit realističtější fyzika hokejky. Ta už nebude procházet mantinelem a přesnější bude také posuzovaní kontaktů s protihráčem, tudíž i trestání faulů.

Hráči budou mít také nové schopnosti. U největších hvězd ligy se bude projevovat tzv. X-Faktor. Jejich přítomnost na ledě bude mít vliv na spoluhráče. Někteří hráči zas budou mít speciální schopnost, která se bude vázat k jedné třetině hřiště, v níž jsou nejdominantnější. Novinkou je pochopitelně také zařazení nejnovějšího týmu NHL Seattle Kraken.

Související obsah

Známý už je také seznam písní, které budou hrát v pozadí. Z interpretů nejvíce vynikají asi Imagine Dragons či Twenty One Pilots.

Na přebalu hry se již podruhé objeví Auston Matthews. Stává se tak teprve třetím hokejistou, který bude na obálce více než jednou. Před ním byli dvakrát na obálce Alexandr Ovečkin a Jonathan Toews. Hra bude k dispozici pro konzole Playstation a Xbox.

Ještě před vydáním hry NHL 22 odstartovala nová sezona nejlepší hokejové ligy světa a hned v úvodním zápase se zrodilo překvapení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události