Další sporty

Na Tour poslala k zemi desítky jezdců, fanynka ale dostane jen směšný trest

Nejdiskutovanější moment letošní Tour de France skončí jen symbolickým trestem. Fanynka, která svou neopatrností způsobila pád přibližně padesáti závodníků, vyvázne s pokutou jednoho eura.

Hned úvodní etapa letošního ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu přinesla velkou sportovní tragédii. Jedna fanynka se chtěla s cedulí pořádně ukázat  na kameru a přitom až moc zasáhla do trati cyklistům. Kvůli ní se spustila řetězová reakce pádů, na zemi nakonec skončilo kolem padesáti závodníků.

Prezident Mezinárodní asociace jezdců (CPA) Gianni Bugno ve čtvrtek oznámil, že po fanynce bude chtít pouze symbolické odškodnění. "Poškození cyklistů bylo fyzické, morální i ekonomické. Sportovec se měsíce připravuje na velký závod a není akceptovatelné, aby veškeré úsilí, které do toho dal on, jeho rodina, trenéři a další zaměstnanci, přišlo vniveč kvůli něčí snaze zviditelnit se," okomentoval incident Bugno.

"Jsme si ovšem jistí, že fanynka nechtěla nikoho úmyslně poškodit. Jednoeurová kompenzace, o kterou jsme požádali, nenahradí obě zlomené ruce Marca Solera, ani následky, které to mělo pro Tonyho Martina a další jezdce, kteří skončili na zemi, ale má symbolickou hodnotu," pokračoval prezident CPA.

Související obsah

​Tímto gestem chce CPA upoutat pozornost a upozornit ostatní, aby byli zodpovědní a respektovali všechny závodníky.

K incidentu došlo v první etapě letošní Tour de France 26. června. Neopatrnou fanynku kvůli tomu začala hledat policie, ale po pár dnech se přihlásila sama. Původně jí hrozila několikamilionová pokuta, ovšem nakonec zaplatí v přepočtu přibližně 25 korun a na tento moment do konce života nezapomene.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10