Fotbal

Vedle Ronalda či Depaye: Český záložník se dostal mezi fotbalovou smetánku

Vedle Ronalda či Depaye: Český záložník se dostal mezi fotbalovou smetánku
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Michal Sadílek prožil skvělý reprezentační sraz. Proti Bělorusku se poprvé dostal do základní sestavy a hned byl prestižním webem SofaScore vybrán do nejlepší jedenáctky týdne. A to vedle hvězd jako Cristiano Ronaldo, Memphis Depay nebo Virgil Van Dijk.

Česká reprezentace v kvalifikačním utkání s Běloruskem uspěla po vítězství 2:0 a Sadílek byl jedním z nejlepších hráčů výběru Jaroslava Šilhavého. Na první gól utkání dokonce přihrál Patriku Schickovi. A jeho aktivní výkon byl oceněn nejen hráčem zápasu, ale byl zařazen i do sestavy týdne, kde jsou ty největší fotbalové hvězdy v čele s Cristianem Ronaldem.

Sadílek jako dorostenec odešel ze Slovácka do PSV, kde naskakoval i za A-tým, ale přišlo zranění. I vinou toho se později příliš do sestavy nedostával a zvolil tak hostování v Liberci, které mu skončilo koncem loňské sezony. Do konce té letošní je na hostování v Twente.

Statistické hodnocení SofaScore zahrnuje přibližně 1500 různých událostí, které se mohou promítnout do čísel, co se v zápase stalo. Sadílek si nakonec vysloužil hodnocení 8,4.

V ideální sestavě ale z hvězd nenajdeme pouze Cristiana Ronalda (hodnocení 9,0), který nastřílel hattrick Lucembursku. Vedle něj jsou například i Nizozemci Memphis Depay(10) nebo Virgil van Dijk (8,4).

Související obsah

 Cristiano Ronaldo, který je také v ideální sestavě, přestoupil letos z Juventusu zpět do Manchesteru United. K jeho odchodu se vyjádřil také Pavel Nedvěd:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10