Pardubice naprosto zničily Vítkovice. Nadělily jim půltucet gólů

Hokejisté Pardubic se dotáhli na první místo Tipsport extraligy. V dohrávce pátého kola na domácím ledě naprosto nedali Pardubičtí šanci Vítkovicím, které zničili šesti brankami.

Za vítězstvím vykročili Východočeši už v první třetině, kdy se dokázali dvakrát prosadit. Nejprve se v polovině první části trefil Robert Říčka a o pět minut později zakončoval krásnou souhru Robert Kousal.

I ve druhé části přidaly Pardubice další branku. K nařízenému trestnému střílení se rozjel Filip Koffer. Ten nic nevymýšlel a gólmana Stezku propálil přesnou střelou. Koffer tak zapsal svůj premiérový extraligový gól.

​Ve třetí části dokonali domácí debakl svého soupeře. Trefili se hned třikrát. Nejprve přečíslení dvou na jednoho využil Ondřej Roman, následně přesně zamířil Matěj Blümel a na závěr přidal svou druhou branku v zápase Filip Koffer. Pardubice tak zvítězily 6:0 a mají 27 bodů, stejně jako první Mladá Boleslav. Vítkovice jsou 13. s 11 body.

Výsledek dohrávky 5. kola Tipsport extraligy:

Pardubice - Vítkovice 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Říčka (Košťálek), 15. R. Kousal (A. Musil, Camara), 39. Koffer, 50. O. Roman (Říčka, Cienciala), 52. Blümel (Paulovič), 57. Koffer (Hrádek, J. Kolář).

Pardubicím se letos daří, ale už v loňském roce dokázaly vyhrát esportovou extraligu:

K tématu Hokej

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10