Fotbal

Kanadský talent zaujal sólem, pak se s ním chtěl vidět slavný rapper

Kanadský talent zaujal sólem, pak se s ním chtěl vidět slavný rapper
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Během reprezentační přestávky zaujal kanadský univerzál Alphonso Davies, který působí v německém Bayernu Mnichov. Kanaďan s kořeny v Ghaně se prosadil v kvalifikačním utkání proti Panamě luxusním gólem, zařídil výhru a dostal dokonce zprávu od slavného rappera.

Talentovaný dvacetiletý fotbalista Alphonso Davies se zase ukázal. V kvalifikačním utkání Kanady se prosadil gólově, jeho trefa navíc byla vítězná a Kanada se díky tomu dostala právě před Panamu v kvalifikaci. Gól rodáka z Buduburamu byl ukázkový hned v několika ohledech, s týmem se poté chtěl sejít také slavný rapper Drake. 

"Alphonso měl zprávu od Drakea. Chtěl se sejít s kabinou," pronesl po utkání kouč národního týmu John Herdman. Nejsou ovšem zprávy o tom, jak nakonec případné setkání dopadlo. Výborně ale skončilo samotné utkání, které zvládla Kanada a před plným publikem v Torontu zapsala možná klíčové vítězství v boji o mistrovství světa.

Rozhodující branka padla po hodině hry, kdy se prosadil Alphonso Davies a jeho branka byla opravdu excelentní. Krajní obránce se ukázal naprosto neuvěřitelným sprintem přes polovinu hřiště, které zakončil povedenou střelou k bližší tyči. Kanada nakonec vyhrála 4:1.

Související obsah

Fanoušci dokonce do záznamu s gólem přidali hudbu ze slavného filmu Titanic od zpěvačky Céline Dion, která je shodou okolností také kanadského původu. Kanaďané se po výhře dostali na třetí místo kvalifikační skupiny a aktuálně by postupovali na mistrovství světa.


Davies hraje za Bayern, který v posledním kole padl s Frankfurtem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10