Přijde UFC o svého šampiona? Ngannou odmítl podepsat smlouvu

Přijde UFC o svého šampiona? Ngannou odmítl podepsat smlouvu
Zdroj: Profimedia

Francis Ngannou letos po šesti letech konečně usedl v UFC na trůn netěžší váhové kategorie. Přesto není spokojený, necítí od organizace podporu hodnou šampiona a mluví o cílené snaze ponížit jeho pozici. I proto nepodepsal nabízenou smlouvu a poodhalil nekalé intriky největší MMA organizace.

V březnu se postavil UFC ikoně Stipemu Miočičovi (20-4) a po knokautu ve druhém kole si konečně mohl kolem pasu připnout pás šampiona. Následoval zasloužený odpočinek, který se však protáhl více, než Ngannou (16-3) zamýšlel. V nedávném rozhovoru naznačil, že UFC využila jeho odpočinek k tomu, aby mezitím vypromovala prozatímního šampiona Ciryla Ganea (10-0).

“Štvalo mě, že aby zpropagovali ten zápas (Gane vs. Lewis, UFC 265). tak se mě snažili diskreditovat a předstírat, že já jsem ten, kdo chce odpočinek. Ne, já chci zápasit a na dovolené jsem nebyl. Oni to ve videích promovali jinak“ promluvil Francis Ngannou.

Francis Ngannou Zdroj: profimedia.cz

“To mě štve, protože to není správné. Chtěli mě diskreditovat, aby kontrolovali směr příběhu. Nemám problém, že chtěli prozatímního šampiona, ale ať ho mají bez toho, aby mě sabotovali,“ doplnil Ngannou, aby bylo jasno, že ke svému vyzyvateli nechová osobní zášť.

Sám Ngannou chtěl obhajovat dříve, konkrétně do konce roku. Preferované termíny v červenci či srpnu byly prý plné. Vedení mu ale nabídlo červen, což bylo pro nového šampiona nereálné datum. Nejenže by měl málo času na odpočinek, ale také v té době řešil víza a musel opustit USA. “Za poslední dva roky jsem bojoval dvakrát, najednou jsem měl obhajovat po dvou měsících?“ divil se Ngannou.

Podle kamerunského bijce může být jádro problému fakt, že odmítl podepsat prodloužení smlouvy dle šampionského dodatku. Místo toho chce lepší kontrakt. “Necítím se za těchto podmínek bezpečně. Za poslední dva roky jsem bojoval dvakrát a musel jsem si půjčit peníze, abych přežil. To ale nikoho nezajímá. Proto chci něco lepšího a být placen tak, jak si zasloužím,“ odhalil Ngannou během rozhovoru.

Související obsah

​Predátor, který se za posledních pět zápasů vypracoval mezi největší hvězdy, zkrátka necítí plnou podporu a respekt. Připustil i možnost, že mu UFC cíleně nedává prostor a počítá s jeho odchodem. Nicméně to je vzhledem k jeho současné pozici a slávě jen těžko představitelné.

I přes šachy v zákulisí má pro UFC i vlídná slova. Doufá, že se s vedením a Danou Whitem domluví na kompromisu pro obě strany. Vyjednávání budou podle všeho pokračovat po lednovém UFC 270, kdy se Ngannou postaví zmíněnému Cirylu Ganeovi.

“Tohle jsem si zasloužil a vybojoval. Zasloužím si trochu respektu. Nejsem ohromná hvězda, ale trochu slavný jo" řekl s úsměvem na tváři UFC šampion těžké váhy.

Zatímco se v UFC schyluje k bitvě v těžké váze, v konkurenčním Bellatoru probíhá pyramida polotěžké váhy. Už v sobotu jde do akce Ryan Bader či šampion Vadim Nemkov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.