Druhý Slovák v UFC: Buday prošel draftem, zničil soupeře a má smlouvu

Druhý Slovák v UFC: Buday prošel draftem, zničil soupeře a má smlouvu
Zdroj: koláž tn.cz / UFC

Slovenské MMA může slavit dalšího zástupce v UFC. Po Lajošovi Kleinovi se do nejprestižnější organizace světa přidal Martin Buday. Těžká váha z Trnavy si smlouvu vybojovala tvrdým knokautem v prvním kole.

Dana White´s Contender Series je pravidelný miniturnaj, kde talenti z celého světa mohou výkonem ohromit šéfa UFC a případně získat vysněnou smlouvu.

Buday (9-1) dostal šanci po sérii sedmi vítězství na česko-slovenské půdě a chopil se ji všema deseti. Krátce před duelem se mu sice změnil soupeř, ale ani Lorenz Hood mu nebyl překážkou. Soupeře ukončil, jak před zápasem slíbil.

Soupeř se na úvod postaral o nevídané drama. Buday jej trefil tvrdou přední, načeš Hood předstíral, že jej dloubnul do oka a sudí mu dal čas na vydechnutí. Poté Buday chvíli čelil nebezpečnému útoku tvrdých úderů, ale situaci získal pod kontrolu, soupeře svázal na pletivu, kde ho trápil nepříjemnými koleny do stehna. Pak rivala trefil kolenem přímo na bradu, soupeř šel k zemi a rozhodčí zápas zastavil.

“Ano máme doma smlouvu, druhý Slovák v UFC. Brutals,“ pochlubil se pyšný trenér Attila Végh svým osobitým stylem. Do UFC ze svého Spartakus Fight Gymu dovedl před rokem už Lajoše Kleina, kterého v sobotu čeká v osmihranné kleci třetí zápas.

 A výkon Budaye si pochvaloval i sám Dana White. Ten je rád, že rozhodčí zápas hned neukončil a dal tak 29letému Slovákovi větší prostor se ukázat.  "Jsi velký, silný, tvrdý. Máš to teď 9:1 a je ti 29 let. Teď jsi v té nejlepší formě," vzkázal White směrem ke slovenskému ranaři.

“Na začátku mu dal pěknou přední do oka a soupeř dělal, jak kdyby dostal šťouchanec do oka. Pak ho Hood zasypal tvrdými údery, ale Martin se nedal, zachoval klid a doslova toho soupeře zničil. Kousek po kousku,“ zhodnotil vývoj zápasu  a několikrát zopakoval: “Potřebuji těžké váhy.“

Martin Buday je velký kamarád s Vojto Barboríkem, ten působí jak v Oktagonu tak v KSW. Podívejte se na jeho ničivý debut v polské organizaci:

​A jak si v UFC vedou čeští zástupci? David Dvořák (20-3) se pohybuje kolem top desítky muší váhy a do konce roku má v plánu čtvrtý zápas, nedávno si také vyjednal novou, lepší smlouvu. Machmud Muradov (25-7) po třech vítězství nedávno utrpěl první porážku, kdy odklepal veteránovi Meerschaertovi. Nejsledovanější je však český samuraj Jiří Procházka (28-3-1), který klepe na brány titulové šance. Knokautováním Oezdemira i Reyese se dostal na druhou příčku žebříčku polotěžké váhy a aktuálně se jako náhradník připravuje na 30. října, kdy se má utkat Blachowicz s Teixeirou.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10