Velký český fotbalový přesun. Brankář Drobný bude působit v Bayernu Mnichov

Jaroslav Drobný

Bývalý český fotbalový brankář Jaroslav Drobný odchází za prestižním angažmá! Podle deníku Bild se stal novým trenérem brankářů v Bayernu Mnichov, kde bude působit u rezervního týmu bundesligového šampiona.

Tak to je pecka! Jaroslav Drobný se po konci aktivní kariéry stane novým trenérem brankářů slavného Bayernu Mnichov, který jej během kariéry i několikrát chtěl jako hráče. Nahradí současného Waltera Junghanse, který jde na operaci s kolenem a bude mimo hru na delší dobu.

Velezkušený brankář, který působil například v Anglii, Řecku či v Nizozemsku, dohrával kariéru v týmu, kde začal - v Českých Budějovicích. Nejdéle ovšem působil v Německu, kde odchytal více jak dvě stovky zápasů za Bochum, Herthu, Hamburk, Brémy či Düsseldorf. Během kariéry měl nabídky i z Bayernu, ale ty nikdy nepřijal.

​Podle informací deníku Bild se Jaroslav Drobný stane trenérem brankářů druhého týmu ve slavném Bayernu a především němečtí fanoušci jsou tímto "přestupem" nadšení. "Drobo si to strašně zaslouží. Je často totálně podceňovaný, obrovský gigant mezi tyčemi," napsal jeden z fanoušků.

Bayern v posledním kole domácí soutěže nestačil na Frankfurt:

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.