Další sporty

Ledecká před sezónou: Olympiádě říká přáteláček, nyní se cítí skvěle

Česká královna zimních sportů Ester Ledecká se chystá na olympijskou sezónu, ale účast na pekingských hrách nepřeceňuje. Účast pod pěti kruhy nazývá přáteláčkem, v rozhovoru pro TV Nova se rozpovídala i o spolupráci s Red Bullem.

Již brzy začíná české sportovkyni Ester Ledecké sezóna, na kterou se vyloženě těší. "Těším se moc. Po létě jsem pokaždé nevyřáděná, takže cítím deficit," pronesla dvojnásobná olympijská vítězka. "Odpočinula jsem si od lyží a snowboardu, ale jinak moc ne. Pracovali jsme na kondici, ale mně to nevadí, já se neumím moc zastavit. Každý rok si přidávám více, takže doufám, že na tom budu ještě lépe," dodala Ledecká. 

Na hrách v roce 2018 šokovala Ledecká svět a získala dvě zlaté olympijské medaile ve dvou různých disciplínách. Šestadvacetiletá rodačka z Prahy ale soutěžení pod pěti kruhy nepřeceňuje a akci nazývá jako přáteláček. "Olympiádu neberu tak jako ostatní. Samozřejmě pojedu na přáteláček, pokud mě nominují, ale před tím a poté jsou také závody, které jsou stejně důležité. Já jsem se připravovala na celou sezónu, ne pouze na jeden závod," odpověděla sympatická lyžařka a snowboardistka.  

Související obsah

"My jezdíme z kopce a tváříme se, že je to nejdůležitější věc na světě. I kdyby na tomto přáteláčku něco nevyšlo, tak stále budu mít dvě zlaté medaile. To je dobrý začátek a bude dobré, když nějaké přidám," dodala Ledecká. 

Šestadvacetiletá královna zimních sportů promluvila i o divácích v ochozech. "Diváky ke svému výkonu přímo na místě úplně nepotřebuji, stačí mi přítomnost lidí u televize, kteří se dívají a já to vím. Vážím si toho, že mě lidé podporovali na dálku v nelehké době. Spíše mě to mrzí kvůli nim. My jsme tam pro to, abychom jim udělali show a je tedy divné, když tam nejsou," mrzelo Ledeckou.

​Jedna z nejúspěšnějších českých sportovkyň aktuálně trénuje jak na lyžích, tak i snowboardu. "Zatím je to padesát na padesát. Čeká mě ještě týden tréninků, vrátím se na snowboard a pak mě čeká soustředění na lyžích. Poté soustředění v USA a do Kanady na závody. Do Vánoc to bude spíše zaměřené na lyže a po svátcích mě čeká opět snowboard," prozradila rodačka z Prahy. 

Související obsah

"Zaměřila jsem celou svou přípravu na to, abych bezproblémově mohla přeskakovat z lyží na snowboard a opačně. Aby to moje tělo zvládalo, minulý rok jsem s tím bojovala. Z toho důvodu jsem jela jeden závod, i když jsem jich plánovala sedm. Zatím se cítím skvěle," dodala Ester. "Nejlepší na olympiádě je to, že se závody nepřekrývají. Není to logisticky náročné a konečně si ty závody můžeme v klidu užít," pokračovala dcera známého českého zpěváka Janka Ledeckého. 

Ledecká již nějakou dobu spolupracuje s Red Bullem a sponzora si velice váží. "Od doby, co spolupracujeme s Red Bullem, jezdíme do Rakouska na testy. Mají opravdu skvělé přístroje na měření těla i svalů, které jsem si do té doby nemohla představit. Proběhly doporučení vůči mé přípravě a my jsme novinky zařadili. Letos to bylo komplexnější vzhledem ke kombinaci lyží a snowboardu," zakončila Ledecká. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události