Další sporty

Wilder se vyjádřil po prohrané bitvě. Dokázal jsem, že jsem bojovník a král

Wilder se vyjádřil po prohrané bitvě. Dokázal jsem, že jsem bojovník a král
Boxer Deontay Wilder Zdroj: Profimedia

Téměř týden po druhé porážce od Tysona Furyho v řadě konečně Deontay Wilder promluvil. Poděkoval také Tysonu Furymu, který jej po zápase kritizoval z důvodu neprojevení respektu.

Zakončení trilogie boxerských legend Furyho a Wildera skončilo opět výhrou anglického velikána, který si říká Cikánský král. Fury sice padl k zemi ve třetím kole, ale zvedl se a domácího zápasníka v předposledním kole knokautoval, a obhájil tak pás šampiona WBC. Po zápase si ovšem stěžoval na chování svého protivníka.

Furymu se nelíbilo, že Wilder nechtěl projevit respekt ani udělat žádné sportovní gesto. Svého soupeře dokonce nazval idiotem. Ten pět dní po velkolepém zápase promluvil. "Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nebyl zklamán výsledkem. Přemýšlel jsem ovšem o své cestě a vidím, že to, co Bůh chtěl, abych zažil, je mnohem větší, než co jsem očekával," napsal Bronzový bombarďák na svých sociálních sítích.

Související obsah

"Dokázal jsem, že v tomto sportu jsem skutečný bojovník a skutečný král," pokračoval Wilder a později se vyjádřil na adresu svého protivníka, který jej již dvakrát v řadě porazil. "V neposlední řadě bych chtěl poblahopřát Tysonu Furymu k vítězství a poděkovat mu za skvělé historické vzpomínky, které budou trvat navždy," dodal Wilder.

Zareagoval i Tyson Fury, a to na sociální síti Twitter. "Nejlepší trilogie v historii," pronesl dosud neporažený boxer, který po vyhraném zápase slavil se slavným diskžokejem Stevem Aokim. Anglický borec nevylučuje ani konec kariéry.


Takto vypadal druhý zápas mezi Wilderem a Furym před vypuknutím pandemie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události