Fotbal

FIFA pomáhá! Z válečné zóny evakuuje stovky fotbalistů a jejich rodiny

FIFA pomáhá! Z válečné zóny evakuuje stovky fotbalistů a jejich rodiny
Logo organizace FIFA Zdroj: Profimedia

Světová fotbalová organizace, která řídí například mistrovství světa, zahájila ve spolupráci s katarskou vládou evakuaci stovky fotbalistů a jejich rodin. Na vině je válka v zemi, kterou rozpoutalo radikální hnutí Tálibán.

Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu v Afghánistánu, kde v posledních týdnech a měsících probíhá válka. Organizace FIFA se rozhodla pomoci fotbalistům a jejich rodinám. Asistent katarského ministra zahraničí Lolwah Alkhater pronesl, že hráči a jejich rodiny byli mezi cestujícími, kteří měli přiletět ve čtvrtek letem z Kábulu.

FIFA v prohlášení uvedla, že skupina fotbalistů včetně žen byla ve velkém ohrožení života. Zároveň poděkovala Kataru za spolupráci. "Vedení FIFA od srpna úzce koordinuje s katarskou vládou evakuaci skupiny a bude i nadále úzce spolupracovat na bezpečné evakuaci dalších členů sportovní rodiny,“ dodává.

Související obsah

Právě v Kataru se uskuteční následující světový šampionát ve fotbale, a tak je jasné, že vztahy mezi organizací a asijskou zemí jsou nadstandardní. FIFA ale není jediná. Světový řídící orgán cyklistiky UCI v pondělí uvedl, že pomohl při evakuaci 165 uprchlíků z Afghánistánu, mezi nimiž byly cyklistky, novinářky a aktivistky za lidská práva.


FIFA vyhlásila nejlepšího hráče minulého roku, vyhrál kanonýr Lewandowski:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.