Tálibán

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Bombový útok na mikrobus v Kábulu má čtyři oběti

Při bombovém útoku na mikrobus zahynuli v afghánském hlavním městě Kábul čtyři lidé, několik dalších je zraněných. S blížícím se ročním výročím převzetí moci hnutím Tálibán se útoky stupňují a násilí si za poslední týdny vyžádalo desítky mrtvých, konstatovala televize Al-Džazíra.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Krátká zpráva

Afghánské dívky nesmí do školy, rozhodl Tálibán

Hnutí Tálibán, které v srpnu minulého roku svrhlo tehdejší afghánskou vládu, nyní rozhodlo, že dívky starší 11 let nesmí od nového školního roku chodit do školy. Informaci přinesla agentura AP. Rozhodnutí vydalo hnutí v úterý v noci. Mezinárodní společenství na Tálibán naléhá, aby znovu zpřístupnil školy všem bez ohledu na pohlaví.

Krátká zpráva

Výbuch u kábulské mešity zabil nejméně pět civilistů

Exploze bomby nastražené u druhé největší mešity v afghánském hlavním městě Kábulu zabila nejméně pět civilistů. Je to nejtragičtější útok v metropoli od odchodu amerických vojáků koncem srpna. K atentátu se nikdo nepřihlásil, podezření padá na bojovníky Islámského státu, kteří od převzetí moci Tálibánem stupňují teroristické útoky.