Vejmelku čeká ostrá premiéra v NHL. Vychytá podceňované Buffalo?

Karel Vejmelka v dresu Arizony Zdroj: Profimedia

Buffalo už deset let marně čeká na postup do play-off. Začátek sezony mu ale vyšel skvěle, když v prvním kole porazilo finalistu loňského ročníku Montreal. Potvrdit skvělý vstup do sezony budou mít Sabres proti Arizoně, která v noci ze čtvrtka na pátek schytala těžký debakl od Columbusu. Přímý přenos můžete sledovat v sobotu od 19 hodin na Nova Sport 1 i s předzápasovým a přestávkovým studiem, kde bude bývalý obránce Ivan Majeský a moderátor Roman Jedlička.

V úvodním utkání Buffala zazářil zejména brankář Craig Anderson, který je novou posilou Sabres, když v létě přestoupil z Washingtonu, kde se neprosadil, protože byl až třetím gólmanem za Samsonovem a Vaněčkem. Soutěžní premiéra za Buffalo ale čtyřicetiletému brankáři vyšla skvěle, když pochytal třicet střel soupeře a nestačil pouze na pokus Chrise Widemana.

Oproti zápasu s Montrealem se ale Sabres budou muset obejít bez dvou hráčů z první formace. Jokiharju a Mittelstadt utrpěli zranění v horní části těla a ve večerním zápase budou s největší pravděpodobností chybět. Kromě nich se budou muset svěřenci trenéra Granata obejít i bez dlouhodobě zraněného Jacka Eichela a Mattiase Samuelssona.

​Na rozdíl od Andersona se úvodní zápas sezony vůbec nepodařil brankáři Arizony Carteru Huttonovi, který z 26 střel inkasoval celkem osmkrát. I přes to ho trenér na ledě nechal až do konce utkání. V zápase proti Buffalu by ale měl dostat přednost Karel Vejmelka, který si odbyde svoji premiéru v NHL. Bývalému hráči brněnské Komety se povedla příprava, když nastoupil do třetí třetiny utkání s Anaheimem, ve které ani jednou neinkasoval a odchytal také generálku proti Vegas, kde pomohl k výhře 3:1.

Oba týmy se utkají po více než roce a půl, protože poslední vzájemný zápas se datuje k 1. březnu 2020. Tehdy Arizona s přehledem vyhrála na svém ledě 5:2, což je výsledek, se kterým by určitě byla spokojena i tentokrát. Buffalo ale bude chtít potvrdit povedené utkání proti Montrealu.

​Utkání můžete sledovat v přímém přenosu v sobotu od 19 hodin na Nova Sport 1 i se zápasovým studiem, kde se můžete těšit na bývalého obránce Ivana Majeského a moderátora a experta na NHL Romana Jedličku.

Českým hráčům se v NHL zatím daří. Takto Ondřej Palát rozhodl utkání proti Detroitu:

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.