Další sporty

Další ročník série Kolo pro život je u konce, příští rok se plánuje velká bomba

Dvaadvacátý ročník cyklistické série Kolo pro život je minulostí. Absolutním vítězem se stal jezdec Filip Rydval z týmu D2 MONT MERIDA CYCLING TEAM. O letošním ročníku, ale i k plánům na další sezonu promluvil ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport Tomáš Pravenec.

"Byla to pro nás náročná sezona, navíc, dá se říct druhá covidová. Pro nás je důležité, že se nám podařilo odjet všech plánovaných patnáct akcí. Takže ji hodnotíme určitě úspěšně, i když to bylo vše plné nařízení a úprav, ale uspořádali jsme vše podle plánu, takže jsme spokojeni," hodnotil sérii Kolo pro život Tomáš Pravenec.

Organizátoři letos celkem na patnácti závodech přivítali 16 tisíc návštěvníků. Což bylo vzhledem ke stále trvající koronavirové situaci velice slušné číslo. V příštím roce by se ale podle slov mluvčího rádi dostali na metu 20 tisíc lidí. Tedy na počet jezdců z ročníků před covidem.

Související obsah

Sotva skončil 22. ročník seriálu Kolo pro život, organizátoři už pilně pracují na tom následujícím. Těšit se můžeme i na velké novinky a zajímavá jména.  "Na příští rok jsme se rozhodli termínovou listinu trošku redukovat. Budeme mít 12 závodů. Naopak se chceme ještě více věnovat tzv. cyklo festivalům, což jsou vybrané akce, které máme rozdělené do sobotního a nedělního dne. Konkrétně jde o Znojmo, Nové Město na Moravě a Orlík. Plánujeme tam přidávat koncerty, chceme se věnovat také elektrokolům a některé trasy chceme otevřít k individuálnímu projetí," dodává ředitel komunikace agentury Petr Čech Sport, jenž následně také nastínil případné hvězdy, které by se mohly v příštím roce na závodech objevit. 

"Bavili jsme se s Martinou Sáblíkovou, Ondřejem Synkem a také se závodníky, které podporuje Škoda Auto. Řešíme i další jména, která nejsou ze sportovního světa, konkrétně to jsou influenceři. Zároveň máme přichystanou také jednu bombu, která je ze světa horských kol, ale ze zahraničí.  Více ale zatím nechceme prozrazovat. Nicméně jsme daleko v jednáních se jménem, které kdyby se podařilo přivést do České republiky, bylo by to něco nevídaného," uzavřel Tomáš Pravenec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.