šipky

Velký den pro Adama Gawlase, český talent změří síly se světovou jedničkou

Velký den pro Adama Gawlase, český talent změří síly se světovou jedničkou
Zdroj: Instagram @ady_gaw/profimedia.cz/koláž TN.cz

Velká výzva čeká na talentovaného českého šipkaře Adama Gawlase. Teprve 19letý mladík se v sobotu večer utká na mistrovství Evropy se světovou jedničkou Gerwynem Pricem a bude bojovat o postup do čtvrtfinále.

Na silnějšího protivníka v pavouku mistrovství Evropy nemohl český šipkař narazit. Úřadující jednička Gerwyn Price je finalistou nedávného World Grand Prix, kde prohrál s velšským kolegou Jonnym Claytonem, jenž se na ME ale nekvalifikoval.

V letošním roce se pak 36letý šipkař stal také mistrem světa, když ve finále porazil Garyho Andersona. Naopak na loňské European Championship nevzpomíná úplně v dobrém. Minulý rok totiž vypadl právě v osmifinále s pozdějším vítězem Peterem Wrightem. Právě Snakebite, jakožto obhájce titulu, zažil při letošním ME studenou sprchu, když padl hned v prvním kole s Němcem Florianem Hempelem (107. místo v PDC rankingu). 

Související obsah

Nicméně tento šokující výsledek může nahrávat Adamu Gawlasovi. který by mohl způsobit další překvapení v turnaji. 19letý šipkař dokázal v prvním kole porazit Angličana Joea Murnana 6:4. Nyní ho čeká duel s Icemanem na 10 vítězných legů.

Na samotné ME se talentovaný šipkař Adam Gawlas kvalifikoval díky skvělému výsledku na European Tour v Maďarsku, kde došel až do čtvrtfinále. Při cestě turnajem pak porazil takové skvělé hráče, jakými jsou Boris Krčmar, Lewis Williams nebo již zmíněný Jonny Clayton. Nestačil až na světovou osmičku Josého de Sousu.

Související obsah

Osmifinálové klání na mistrovství Evropy mezi Gerwynem Pricem a Adamem Gawlasem sledujte v sobotu ve 20:50 na Nova Sport 2 a Voyo.


Kam se letos šipkař Adam Gawlas dostane? Sledujte European Championship na Nova Sport:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události