Motorsport

Texas Motor Speedway otevře předposlední část NASCAR Playoffs

Texas Motor Speedway otevře předposlední část NASCAR Playoffs
NASCAR Cup Texas Zdroj: NASCAR media/Brian Lawdermilk/Getty Images

Závod na Charlotte Motor Speedway rozhodl o složení osmičky jezdců, kteří zůstávají v boji o titul šampiona. Na oválu v Texasu poznáme jejich aktuální formu a šance na postup do finále. Můžete sledovat v neděli od 23 hodin na Nova Sport 3.

Posledním závodem Round of 12 na rovalu na Charlotte Motor Speedway mají jezdci za sebou závěrečný neoválový závod a teď už je tedy čeká návrat “ke kořenům”, poslední čtyři oválové závody letošní sezóny.

Sérii tří podniků, které rozhodnou o složení čtyřky jezdců bojující ve finále v Phoenixu o titul šampiona, zahajuje nedělní závod na oválu Texas Motor Speedway. Trať otevřená v roce 1996  hostila letošní závod All Star Race, jenž se stal kořistí Kyle Larsona z týmu Hendrick Motorsports.

Související obsah


V souboji o titul šampiona 2021 zůstává osm jezdců, a to Kyle Larson, Danny Hamlin, Martin Truex Jr., Ryan Blaney, Kyle Busch, Chase Elliot, Joey Logano a Brad Keselowski, přičemž první čtveřice z výše jmenovaných by měla aktuálně jistý postup do finále na body. Jediným, komu se podařilo během letošních Playoffs postoupit do další části díky vítězství (a to hned dvakrát), je Danny Hamlin, který kromě toho během posledních šesti závodů dokázal odjet na čele celkem 576 kol a nikdy neskončil hůře než devátý. Podaří se mu vyhrát i v Texasu?

Loňský závod Playoff na Texas Motor Speedway se stal kořistí Kylea Busche, který na čele odjel 90 z celkem 334 kol. Společně s Buschem se do první desítky vloni dostali i Martin Truex Jr. (dojel 2.), Ryan Blaney (4.), Brad Keselowski (6.), Denny Hamlin (9.) a Joey Logano (10.).

Související obsah

Kyle Busch zde také ze zbývající osmičky jezdců dokázal získat nejvíce vítězství (celkem 4), i když jen těsně za ním je se třemi vítězstvími Danny Hamlin.

Potvrdí v neděli večer Kyle Busch své kvality a dá za pravdu statistikám, že je zde nejlepší? Nebo opět zvítězí Danny Hamlin? A nebo si vítězství odnese někdo z jezdců, kteří už jsou mimo boj o titul? Každopádně stále platí, že vítězství zajistí každému ze zbývající osmičky jezdců v Playoff účast ve finále. Ve hře je hodně, buďte u toho s námi.

Závod na Texas Motor Speedway začiná v neděli ve 23:00 a sledovat jej můžete na programu Nova Sport 3.

Sestřih zastávky NASCAR v Alabamě. Závody přerušil déšť.

TN.cz, Michal Beran
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.