Leicester v závěru přestřílel United, Chelsea se štěstím zdolala nováčka

Chelsea se raduje z gólu do sítě Brentfordu Zdroj: Profimedia

Pohodové vítězství si připsali fotbalisté Liverpoolu po reprezentační přestávce. Na hřišti nováčka soutěže z Watfordu vyhráli suverénně 5:0, když se o všechny góly postarala útočná síla v podobě Firmina, Maného a Salaha, když především Brazilec zazářil hattrickem. Liverpool se díky výhře posunul do čela Premier League, ale jen na pár hodin, protože jej opět předstihla Chelsea, která se štěstím porazila Brentford. Ve šlágru kola uspěl Leicester, který v závěru utkání přestřílel United.

V utkání proti Liverpoolu vedl Watford nový trenér, když na lavičku usedl slavný Claudio Ranieri. Premiéra mu ale začala pořádně hořknout už v deváté minutě utkání. Po výkopu brankáře domácích zahájil Liverpool rychlý protiútok, který vedl Mohamed Salah. Velmi dobrou křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Sadia Maného, jenž střelou z první překonal Fostera.

Zvýšit vedení se Reds podařilo ještě do přestávky. Milner, Sané a Firmino předvedli ukázkový ťukec na jehož konci brazilský útočník pohodlně zakončil do prázdné branky. Z obránců si hráči v červených dresech udělali jen obyčejné kužele.

​O třech bodech Liverpool definitivně rozhodl v první desetiminutovce druhého poločasu, kdy v rozmezí pouhých dvou minut skórovali Firmino a Salah. V samotném závěru ještě uzavřel na konečných 5:0 svým třetím gólem v zápase Firmino.

Šlágr kola ovládl v přestřelce Leicester

Ve šlágru kola přivítal Leicester na svém hřišti Manchester United. Domácí Lišky neprožívají úplně povedený začátek sezony, když po sedmi kolech měly pouze osm bodů, a tak je proti United čekala nelehká úloha. Rudí ďáblové se dostali do vedení v 19. minutě, když se naprosto ukázkově trefil Mason Greenwood. Napřáhl kousek za velkým vápnem a naprosto nechytatelnou pumelicí do šibenice nedal brankáři šanci.

Domácí se poté začali tlačit za vyrovnáním, ale Vardy ani Pereira ve svých šancích neuspěli. To už se ale povedlo po půl hodině hry. Harry Maguire přišel až příliš lacino o míč Iheanachem, který následně přihrál Tielemansovi, který chladnokrevně poslal míč do šibenice. Další ukázková trefa tohoto utkání.

Velkou šanci vrátit hostům vedení měl v 65. minutě Greenwood. Po Fernandesově centru se dostal k odraženému míči na malém vápně, ale z velké blízkosti nedokázal prostřelit Schmeichela.

​Velkou šanci strhnout vedení na svou stranu měl Leicester v 76. minutě, ale Tielemansovu střelu De Gea vyškrábl na tyč. O dvě minuty později se už ale domácí prosadili. Po rohovém kopu se dostal ke střele Daka, ale De Gea ji vyrazil pouze před sebe, kde nikým nepokrytý skóroval Caglar Soyuncu.

Vedení ale vydrželo domácím jen čtyři minuty, když se po zranění vrátil na hřiště Marcus Rashford, který po necelých dvaceti minutách skóroval. Využil parádní přihrávku Lindelofa a zblízka prostřelil Schmeichela.

Tím ale gólové hody ze závěru utkání nekončily. Leicester se dostal do vedení hned z rozehrávky, když Pérez našel ve vápně Vardyho, který opět vrátil Liškám vedení. Výhru domácích pak definitivně stvrdil v nastavení Daka a uzavřel na konečných 4:2.

Manchester City vítězí

Manchester City v posledních dvou zápase nedokázal vyhrát, když prohrál v Lize mistrů s PSG a o pár dní později remizoval s Liverpoolem. V utkání proti Burnley, který v této sezoně získalo pouhé tři body, ale byl jasným favoritem. To začal potvrzovat už ve dvanácté minutě, když se prosadil po velkém tlaku. Fodenovu střelu sice Pope konečky prstů vyrazil, ale na dorážku Bernarda Silvy už nestačil.

​Burnley se ale nevzdávalo a vypracovalo si dvě slušné šance, ale Cornet ani Brownhill neuspěli, a tak se šlo do šaten za těsného vedení svěřenců trenéra Guardioly. Naděje na body Burnley zhasla v 70. minutě. De Bruyneho centr nejprve zpacifikovala obrana soupeře, ale míč vzápětí vybojoval zpět Mahrez, který vrátil zpět belgickému záložníkovi, který krásnou střelou překonal Popea.

Závěr utkání si už domácí zkušeně pohlídali a vyhráli 2:0.

Chelsea se vrátila do čela tabulky

V případě vítězství nad nováčkem z Brentfordu se mohla Chelsea vrátit do čela tabulky. Domácí jim to mohli zkomplikovat ve 22. minutě, ale Mbeuma trefil pouze tyč O minutu pozdě se gólově prosadil Lukaku, ale čárový rozhodčí jej přistihl v ofsajdu, a tak se belgický útočník radoval zbytečně.

Do vedení se Blues dostali těsně před odchodem do kabin. Ben Chilwell se dostal odraženému míči na hranici šestnáctky a levou nohou propálil vše, co mu stálo v cestě. Zdvojnásobit vedení mohla Chelsea v 70. minutě, ale Werner i Lukaku ve svých šancích selhali, a tak hosté se museli do poslední chvíle bát o výsledek.

Brentford se totiž v závěru dostal do tří velkých šancí. Nejdříve Chalobah zachraňoval dorážku po střele Ghoddose na brankové čáře, poté Jansson trefil brankáře Mendyho pouze do hlavy a v nastavení se brankář Chelsea vyznamenal opět, když vychytal Janssonovy efektní nůžky.

Chelsea se tak díky výhře vrátila do čela tabulky.

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.