Haaland opět řádil, dvěma góly sestřelil Mohuč a Dortmund jde do čela

Fotbalisté Dortmundu dokázali v 8. kole německé Bundesligy porazit Mohuč 3:1 a dostali se průběžně do čela tabulky. Za domácí opět skóroval fenomenální Erling Braut Haaland, jenž proměnil penaltu a poté přidal další gól v závěru. Zvítězila také Hertha, za kterou nastoupil Vladimír Darida a připsal si asistenci.

Borussia patřila v duelu proti Mohuči k jasným favoritům a papírové předpoklady začala naplňovat ve 3. minutě, kdy se krásně trefil Marco Reus a otevřel skóre zápasu. Následně mohl přidat druhý gól Thomas Meunier, jenže přihrávku od Haalanda nedokázal zužitkovat a bránu minul.

Na začátku druhého poločasu pak přišla chvíle norského ostrostřelce. Útočnou akci Haalanda totiž zneškodnil jeden z obránců Mohuče jen za pomocí ruky a rozhodčí tak po zhlédnutí VARu nařídil pokutový kop. Ten si vzal právě 21letý forvard Borussie a s notnou dávkou štěstí proměnil.

Utkání v závěru ještě zdramatizoval gólem Burkardt, jenže nakonec to Dortmundu stačilo. Definitivní pojistku totiž přidal opět Haaland, jenž zcela osamocen neměl problém vstřelit druhý gól v utkání. Borussie tak jde po výhře 3:1 na první místo Bundesligy. Sesadit ho ale může v neděli jeden z vítězů duelu Bayern - Bayer.

Zvítězila také Hertha, která porazila domácí Frankurt 2:1. V sestavě berlínského celku odehrál 82. minut český záložník Vladimír Darida, který se blýskl asistencí u prvního gólu.

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.