šipky

Gawlas proti Priceovi nadějně začal, pak ho Velšan převálcoval

Gawlas proti Priceovi nadějně začal, pak ho Velšan převálcoval
Zdroj: Profimedia

Adam Gawlas světovou jedničku ve druhém kole mistrovství Evropy nezdolal. I přes skvělý začátek se Price brzy dostal do laufu a skvělými náhozy nedal českému mladíkovi moc šancí a porazil jej 10:3.

Adam Gawlas vstoupil do utkání naprosto skvěle, když první leg zavřel už jedenáctou šipkou, čímž sebral Priceovi jeho podání. Výborně si vedl i v následující hře, kterou dokázal také uzmout na svoji stranu. Dostal se tak do vedení 2:0, což jeho naděje na vítězství posílilo.

Velkou šanci měl Gawlas i na zisk třetího legu, když se proti podání dostal do výhodnější pozice, ale Priceovi se podařilo zavřít 119, což u terče náležitě oslavil, jak mu je vlastní.

Související obsah

​Tento moment světovou jedničku nakopl a vyhrála i další čtyři legy v řadě, čímž otočila na 5:2. Zastavit Priceův nástup se Gawlasovi podařilo v osmém legu, který opět získal pro sebe, ale i nadále bylo proti Velšanovi velmi těžké hrát, protože si stále držel průměr přes 100 bodů na tři šipky. 

Ve zbytku zápasu už Gawlas neuhrál ani jeden leg a prohrál 3:10, ale za svůj výkon v tomto zápase se nemusí vůbec stydět. Price utkání zakončil s průměrem 102.96 na tři šipky a úspěšností přes 55 procent na zavírání. Gawlasova čísla se s nepříznivým vývojem trochu zhoršila, a tak utkání zakončil s průměrem 86,92 bodu.

Sobotní výsledky 2. kole mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10

Dolan - Cross 4:10

de Sousa - Humphries 10:8

Searle - Noppert 4:10

Aspinall - Heta 10:6

Price - Gawlas 10:3

van Gerwen - Wade 10:4

Suljovič - Hempel 10:9

Gerwyn Price kvůli koronaviru se nemohl zúčastnit loňské Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.