Faksovy dvě přihrávky na body nestačily, rozhodl Tierney

Shane Pinto v souboji s Radkem Faksou Zdroj: Profimedia

Z hlediska osobních statistik se noční zápas Radku Faksovi povedl, z hlediska týmu už spokojený být nemůže. Byl sice u obou gólů Dallasu, ale ani to nestačilo, aby si Hvězdy odvezly z Ottawy nějaké body. Hlavní podíl na tom měl Chris Tierney, který vstřelil dva góly a pomohl Senators k výhře 3:2.

V noci z neděle na pondělí se hrál pouze jeden zápas, když Ottawa hostila na svém ledě Dallas, jehož dres obléká český centr Radek Faksa. Právě on pomohl svému týmu jít do vedení už v páté minutě. Přihrál Radulovovi, který před brankou našel Raffla, jenž z blízka překonal brankáře Ottawy.

Vedení ale Dallasu vydrželo jen necelou minutu, a po půlhodině hry šla Ottawa dokonce do vedení díky gólu Tiernyho, který v předbrankovém prostoru tečoval puk za záda Chudobina. Stejný hráč pak přidal i třetí branku svého týmu minutu před koncem druhé třetiny.

​V poslední části hry se Dallas pokoušel s výsledkem něco udělat, což se mu povedlo v 55. minutě a opět u toho byl český útočník. Ten objel branku a pokusil se puk zasunout za Gustavssona. To se mu sice nepovedlo, ale k odraženému kotouči se dostal Pavelski, jenž vykřesal Dallasu naději.

Do konce utkání si už ale Ottawa vedení pohlídala, a připsala si tak druhou výhru v sezoně.

Ottawa Senators – Dallas Stars 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. N. Paul (C. Brown, Zub), 30. Tierney (Pinto, C. Brown), 40. Tierney (Sanford, C. Brown) – 5. M. Raffl (A. Radulov, Faksa), 55. Pavelski (Raffl, Faksa)

Na výhru nestačil ani gól Dominika Kubalíka proti New Jersey

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.