Hokej

V jeho těle byly drogy. Zesnulý hokejista Hayes se předávkoval, prozradila rodina

V jeho těle byly drogy. Zesnulý hokejista Hayes se předávkoval, prozradila rodina
Zdroj: Profimedia

Rodina promluvila! Jednatřicetiletý útočník Jimmy Hayes, který hrál v NHL za Chicago, Floridu nebo Boston a v srpnu byl nalezen mrtvý ve svém domě, se předávkoval. O tom, že měl v těle fentanyl a kokain, informovali jeho žena a otec. Ti doufají, že zveřejněním jeho příběhu mohou pomoci ostatním.

Hokejovou NHL zasáhla v srpnu velká tragédie. Bývalý forvard Jimmy Hayes, jenž během sedmileté kariéry v nejlepší soutěži světa oblékl dres Chicaga, Floridy, Bostonu a New Jersey, byl nalezen bez známek života ve svém domě poblíž Bostonu.

Po týdnech spekulací, co se urostlému útočníkovi, který po konci kariéry působil na mediálním poli, stalo, přišla od jeho otce a manželky drsná informace. V těle jednatřicetiletého hokejisty bylo velké množství fentanylu a kokainu, a Hayes se tak nejspíš předávkoval.

"Věřím, že jít s Jimmyho příběhem ven by mohlo někomu zachránit život. Pokud to může někoho uchránit od bolesti, bude to skvělé," uvedl Hayesův otec Kevin pro list The Boston Globe. A rozhovořil se o tom, jak se jeho syn léčil ze závislosti na lécích, která se u něj rozvinula poté, co začal brát po zranění prášky na bolest.

"Asi před šestnácti nebo sedmnácti měsíci jsem zpozoroval změnu v Jimmyho chování, šel jsem za ním a sdělil mu, že si myslím, že by tu mohl nastat problém s léky. Vím, co závislost dokáže. Proto jsem mu řekl, že když bude potřebovat pomoct, budu tu pro něj," uvedl Hayes starší.

Související obsah

Prozradil také, že o tři týdny později mu jeho starší syn zavolal a závislost přiznal. "Řekl jsem mu, ať si nechá pomoct. Nechal se umístit do léčebny v Haverhill a vypadalo to, že vše je na dobré cestě. Ale tohle je příliš mocné," posteskl si.

Třiadvacátého srpna pak přišla zdrcující zpráva. Hayesova smrt zasáhla celou komunitu NHL. Jeho památku uctily týmy Devils i Blackhawks. Pozůstalí vyšli na světlo se smutnými detaily proto, aby byl příběh jejich milovaného syna a manžela mementem, které by někomu dalšímu mohlo pomoct k tomu, aby se nic podobného neopakovalo.

Během aktivní kariéry se povedlo Jimmymu Hayesovi dát v NHL také jeden hattrick:

TN.cz Martina Kramerová
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události