Hokej

Navždy v našich srdcích! Hokejisté Devils uctili památku zesnulého spoluhráče

Navždy v našich srdcích! Hokejisté Devils uctili památku zesnulého spoluhráče
Hokejisté New Jersey uctili památku Jimmyho Hayese | Zdroj: instagram @njdevils

Na konci srpna zasáhla hokejový svět velmi smutná zpráva. Zemřel teprve jedenatřicetiletý Jimmy Hayes, který v minulosti oblékal dres Bostonu, Floridy, Chicaga nebo New Jersey. A právě posledně jmenovaný tým si na něj vzpomněl při úvodním zápase NHL. Na rozbruslení si oblékli dresy s jeho s přezdívkou Broadway na zádech a na helmách měli kamarádovo křestní jméno.

"Dnes večer na našich zádech, v našich srdcích navždy." Takový vzkaz poslali Jimmymu Hayesovi hráči New Jersey ve vítězném utkání proti Chicagu. Devils byli pro Hayese posledním působištěm v NHL, když zde v sezoně 2017/2018 odehrál 33 zápasů, ve kterých vstřelil tři góly a na dalších šest přihrál. Poté nastupoval jen v nižších soutěžích AHL.

Při úvodním rozbruslení si hráči New Jersey oblékli dresy, na jejichž zádech měli přezdívku svého kamaráda a na helmu umístili hráčovo jméno Jimmy. Po zápase pak ve středovém kruhu zvedli hokejky k nebi, aby bývalého spoluhráče pozdravili.

https://www.instagram.com/p/CVEUAi8AHTu/

https://www.instagram.com/p/CVEW6dygGXg/

Hayes odešel na věčnost ve druhé polovině srpna, když za dodnes nevyjasněných okolností zemřel ve svém domě. Příčiny úmrtí neodhalila ani následná pitva. Zanechal po sobě manželku a dva syny. V NHL odehrál celkem 334 zápasů, když nastupoval za Boston, Floridu, New Jersey a Chicago.

Související obsah

​New Jersey nakonec utkání zvládlo vítězně, když o bonusovém druhém bodu rozhodl v prodloužení Jack Hughes.

Za New Jersey hraje také český útočník Pavel Zacha, který takto v loňské sezoně skóroval proti Buffalu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události