Hokej

Ilja Kovalčuk jde do vedení sborné! Rusové vyrazí na OH v silné sestavě

Ilja Kovalčuk jde do vedení sborné! Rusové vyrazí na OH v silné sestavě
Zdroj: Profimedia

Tak to je velká bomba. Bývalé hvězdy ruského hokeje se objeví v trenérském štábu pro olympijský turnaj v Pekingu. Kouč ruské reprezentace Alexej Žamnov informoval o tom, že novým generálním manažerem sborné se stal hvězdný Ilja Kovalčuk. K realizačnímu týmu se připojí i další velká jména – Sergej Gončar, Sergej Fjodorov, Jevgenij Nabokov a Alexej Kudašov.

Představitelé ruské hokejové reprezentace přišli s velmi zajímavou informací. Hlavní trenér Alexej Žamnov totiž prozradil, že ruský svaz angažoval pro olympijský turnaj v Pekingu, který se uskuteční od 9. do 20. února 2022, několik hvězdných "posil".

Generálním manažerem sborné bude bývalý útočník Ilja Kovalčuk, který ještě v minulé sezoně hrál KHL a nasbíral více bodů než odehraných utkání. Trenérský štáb navíc doplní další hvězdy nedávné doby Sergej Gončar, Jevgenij Nabokov, Sergej Fjodorov a Alexej Kudašov. Rusové se tak budou moci opřít o pořádně nabitý realizační tým. Gončar hrál dvacet let v NHL a má zkušenosti i s trénováním. Tři sezony působil jako asistent trenéra v Pittsburghu Penguins. Fjodorov momentálně působí jako hlavní kouč CSKA Moskva. Nabokov by se na základě svých zkušeností měl věnovat brankářům.

Související obsah

Rusové se na olympijském turnaji představí pod označením ROC (Russian olympic commitee - Ruský olympijský výbor) a ve skupině B změří síly s Českou republikou, Švýcarskem a Dánskem. Cestu za medailí odstartují 9. února zápasem proti Švýcarsku. Oproti předchozím hrám v Pchjongčchangu se akce budou moci zúčastnit hráči NHL. Účast už dříve předběžně přislíbili Alexandr Ovečkin, Nikita Kučerov a Andrej Vasilevskij.

Ilja Kovalčuk to s pukem zkrátka umí. Pro realizační tým ruské reprezentace bude určitě přínosem:

TN.cz Martina Kramerová
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události