Další návrat? Ilja Kovalčuk rozvázal smlouvu a prý jde do NHL

Po zisku titulu v KHL se Ilja Kovalčuk rozhodl ukončit smlouvu s Omskem a chystá se jeho další návrat do NHL! Informaci potvrdil web úřadujícího ruského šampiona.

“Když jsme se dohodli na přestupu do Avangardu, okamžitě jsme uzavřeli džentlmenskou dohodu," řekl generální ředitel Alexej Volkov. “Kovalčuk stále touží po výhrách, sní o zisku Stanley Cupu a proto hodnotíme jen pozitivně jeho touhu znovu si vyzkoušet NHL,” dodal Volkov.

Ilja Kovalčuk ukončil kariéru v NHL v roce 2013 a až do roku 2018 hrával v KHL. Následně se mu ale po zámoří zastesklo a nakonec podepsal smlouvu s Los Angeles Kings. Zahrál si i za Montreal a Washington, ale po vypadnutí v prvním kole play-off se vrátil do Ruska.

Letos nastoupil za Omsk ke čtyřiceti duelům a nasbíral šestadvacet kanadských bodů. Tým dovedl až k zisku titulu, který vychytal český brankář Šimon Hrubec. Nyní by se měl vrátit do NHL.

O oslavách titulu v KHL i jeho budoucnosti promluvil brankář Omsku Šimon Hrubec:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).