Fotbal

Angličané budou pykat za finále Eura. Rozhodnutím UEFA jsme zklamaní, říkají

Angličané budou pykat za finále Eura. Rozhodnutím UEFA jsme zklamaní, říkají
Zdroj: profimedia.cz

Organizace UEFA nakonec potrestala anglickou fotbalovou reprezentaci a místní asociaci za chování jejich fanoušků během finále Eura. Anglický tým tak musí odehrát jeden zápas na zavřeném stadionu. Anglická fotbalové asociace navíc musí zaplatit pokutu 100 tisíc eur (cca 2,6 milionu korun).

Finále mistrovství Evropy se Anglii příliš nepovedlo. Nejenže fotbalisté Albionu opět nezískali vysněnou trofej, když prohráli až po dramatickém penaltovém rozstřelu s Itálií. Nyní navíc budou pykat za nezvládnutí pořadatelské služby.

Domácí dychtiví fanoušci totiž ve Wembley i v jeho okolí rozpoutali peklo. Někteří příznivci Albionu totiž chtěli na zápas vtrhnout bez lístků, a tak se u vchodu poprali s pořadateli. Výsledkem bylo 19 zraněných policistů a 86 zadržených fanoušků.

Související obsah

"Rozhodnutím UEFA jsme zklamaní, ale uznáváme ho. Ohavné chování několika jedinců, které vedlo k otřesným scénám ve Wembley, odsuzujeme a mrzí nás, že někteří z nich se dostali na tribuny," píše Fotbalová asociace Anglie na svém webu.

Kromě jednozápasového trestu musí anglická reprezentace také zaplatit pokutu 100 tisíc eur (cca 2,6 milionu korun). Důvodem je chování jejich domácích fanoušků při samotném finálovém utkání, kdy někteří příznivci házeli na hrací plochu různé předměty.


Angličané dokonce chtěli opakovat finále Eura:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.