Fotbal

Exfotbalista Mikolanda se dočkal nové ledviny, tu první dostal od maminky

Exfotbalista Mikolanda se dočkal nové ledviny, tu první dostal od maminky
Zdroj: profimedia.cz

S velice dobrou zprávou se svěřil bývalý fotbalista Petr Mikolanda. Velkému talentu českého fotbalu totiž přestala fungovat jeho transplantovaná ledvina. Nyní se dočkal nové.

"Transplantace. Když Vám v noci zavolají a změní ti život. Optimistické myšlení, víra, úžasná rodina a lidé kolem mě. Jsou i skvěle životní výsledky, tohle je jeden z nich," poslal Mikolanda fotografii z nemocnice poté, co po dlouhém čekání dostal novou ledvinu.

Tu původní transplantovanou mu darovala maminka a nakonec ledvina vydržela proti předpokladům dlouhých deset let. Nyní už však byla potřeba výměna, jelikož bývalého fotbalistu začaly sužovat zdravotní problémy. 

Související obsah

"Již několik týdnu děkuji tomuto stroji, že mě drží při životě. Noci v křečích, nechutenství, oteklé tělo, atd. Rodina ví, co vše za tím je, jsou skvělí, miluju je. Sestřičky a doktoři dělají maximum, zdravotnictví se posouvá každým rokem," psal tehdy na sociálních sítích, zatímco byl připoutaný k dialýze.

Bývalý talentovaný fotbalista, jenž v mládežnických letech uspěl na testech ve West Hamu, tak musel čekat na novou ledvinu a dočkal se jí překvapivě brzo. Nyní ho po operaci čeká ještě rekonvalescence a pak snad návrat k trénování a dalším fotbalovým aktivitám.


Podívejte se na Fotbalového inspektora z Červených Janovic:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: Memphis Grizzlies slaví pátou výhru v řadě, Miami porazili 106:90

Grizzlies vyhráli už popáté v řadě a v Západní konferenci drží průběžné čtvrté místo. K výhře nad Miami Heat přispěli Bane a Brooks shodně 21 body. Výsledky NBA: Miami–Memphis 90:105, Detroit–Oklahoma 103:114, Charlotte–Philadelphia 123:127, Indiana–Washington 116:110, Chicago–Denver 109:97, Milwaukee–Cleveland 112:104, Minnesota–Atlanta 110:121, Phoenix – San Antonio 108:104, Golden State Warriors – Orlando 126:95, Portland – LA Clippers 90:102

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.