Fotbal

Trnava se ohradila proti výroku Slovanu. Zápas byl ale nakonec kontumován

Přerušené slovenské derby mezi Spartakem Trnavou a Slovanem Bratislava má další dohru. Slovan původně mluvil o tom, že chaos na hřišti způsobili fanoušci Trnavy. Vedení Spartaku se však toto nařčení nelíbí a tvrdí opak. I tak ale ve středu odpoledne Unie ligových klubů rozhodla, že zápas bude kontumován ve prospěch bratislavského celku.

Vyhrocené derby mezi Trnavou a Bratislavou se hrálo pouze 15 minut, pak fanoušci vtrhli na hrací plochu a začala vřava. Podle prohlášení Slovanu za to mohli radikální příznivci Spartaku, kteří se dostali na tribunu hostů a začali zapalovat dýmovnice v červeno-černých trnavských barvách.

 "Celý problém začal tak, že v prvním poločase se zhruba dvacet až třicet fanoušků Trnavy dostalo do sektoru Slovanu, kam vhodilo dýmovnice, další pyrotechniku a kameny. Už v tuto chvíli fatálně selhala pořadatelská služba, která umožnila fanouškům Spartaku vběhnout na hřiště. Ti přeběhli celou hrací plochu a snažili se atakovat naše příznivce," napsal na svém instagramu bratislavský Slovan.

Nicméně nejnovější vyjádření fotbalového týmu z Trnavy tvrdí opak a říká, že za incidentem stojí Slovan a jeho fanoušci. "Podle tvrzení jejich zástupců se dostali fanoušci Spartaku do sektoru hostů nad slovanisty, a dokonce se to snaží dokázat fotografií, ze které je zřejmé, že jsou to fanoušci Slovanu. Na tato místa se totiž dá dostat pouze ze sektoru hostů," stojí v prohlášení Spartaku Trnava, který tvrdí, že jejich dýmovnice v klubových barvách zapálili samotní fanoušci Slovanu.

Související obsah

Trnava se také zlobí na bratislavský tým kvůli tomu, že se snažil konflikt zneužít na svou stranu, lpěl na kontumaci a zisku třech bodů. "Od tohoto okamžiku nastalo ze strany Slovanu mediální ovlivňování veřejného mínění ve snaze vynutit si kontumaci. My jsme si přiznali jisté pochybení při organizaci zápasu, ale je pro nás absolutně nepochopitelné, že Slovan ani nedokázal odsoudit nepříčetně chování svých fanoušků," dodává vedení Spartaku Trnava ve svém vyjádření.

Samotný zápas se tak nakonec nedohrál a řešilo se, zdali se odehraje v náhradním termínu, nebo dojde ke kontumaci ve prospěch Slovanu Bratislava. Ve středu odpoledne ale slovenská Unie ligových klubů rozhodla, že zápas bude nakonec kontumován. Ve čtvrtek by pak měla zasedat také disciplinární komise, která by měla rozdat tresty za chování fanoušků obou klubů a selhání organizační složky.

O zápase mezi Trnavou a Slovanem Bratislava jsme vás informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.