Snowboardová legenda se vrací na scénu, chce zabojovat o pátou olympiádu

Legendární snowboardista Shaun White je zpátky a chce zabojovat už o pátou zimní olympiádu v řadě. 35letý Američan prohlásil, že pilně trénuje a připravuje se na prosincovou kvalifikaci.

Shaun White patří ve svých 35 letech k žijícím legendám snowboardingu, ale i globálního sportu. Při svých čtyřech účastech na zimních olympijských hrách dokázal získat tři zlaté medaile. Konkrétně v letech 2006, 2010 a 2018.

Nyní se chce 35letý Američan také zúčastnit zimních olympijských her v Pekingu 2022. White tak sdílel na sociálních sítích fotografie ze Švýcarska, kde trénuje na U-rampě, což je jeho parádní disciplína.

Podívejte se na triky z dílny legendy Shauna Whitea:

"Jsem nadšený, že se můžu připravovat na své potenciální 5. olympijské hry! Kvalifikace začíná v prosinci, takže zůstaňte naladěni. Je to tady zase," napsal na White na Twitteru.

Aby se legenda snowboardingu dostala na svou vysněnou pátou olympiádu, bude muset projet zmíněnou americkou kvalifikací, která je jako vždy hodně nabitá. Ostatně Shaun White se pokoušel dostat skrze kvalifikaci na letní olympijské hry do Tokia, kde chtěl závodit ve skateboardingu, ke kterému má také blízko. Svůj letní olympijský sen ale nakonec vzdal, což argumentoval právě i tím, že se chce raději věnovat přípravě na sněhu.

Zimní olympijské hry v Pekingu proběhnou od 4. do 20. února. Finále mužů na U-rampě je pak naplánováno na 11. února.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.