Vaněček vychytal výhru Washingtonu. Z Čechů se gólově prosadil jen Chytil

Noční NHL přinesla výhru NY Rangers 3:1 nad Nashvillem. Prvním gólem v letošní sezóně k vítězství přispěl Filip Chytil. Úspěšný večer slavil také brankář Vít Vaněček, který Washingtonu vychytal výhru nad NJ Devils.

V deseti zápasech šlo do akce několik Čechů. Nejvíce se blýsknul Filip Chytil. Rodák z Kroměříže otevřel skóre hned ve třetí minutě zápasu Rangers s Predators.  Ve druhé části sice srovnal Tomasino, ale v poslední třetině Chytilovi spoluhráči Goodrow a Lafrenière dotáhli zápas k vítězství 3:1.

Asistenci zapsal také Radko Gudas proti Coloradu. Přes Marchmenta poslal puk na Lundella, a ten do prázdné brány upravil na konečný výsledek 4:1. Stejným poměrem skončil zápas Caroliny s Montrealem. V dresu Hurikánů si jednu asistenci připsal Martin Nečas. A kanadský bod za úspěšnou nahrávku má také Jakub Voráček, jehož akci zakončil Jenner ve 39. minutě. Columbus nakonec po prodloužení porazil Islanders 3:2.

Živě bylo na ledu v New Jersey. Washington nadělil Ďáblům čtyři kousky, zatímco Vítek Vaněček s 24 úspěšnými zákroky za svá záda pustil jen jediný. Během přesilovky ho propálil Kuokkanen. Caps vyhráli 4:1. To druhý česky gólman Karel Vejmelka by na večerní utkání s Edmontonem nejraději zapomněl. Do sítě Arizony pustil hned pět gólů.

Výsledky NHL:

Columbus Blue Jackets – NY Islanders 3:2 prodl. (0:0, 2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Jenner (O. Bjorkstrand, J. Voráček), 39. Sillinger (Gavrikov, O. Bjorkstrand), 62. Laine (Werenski, O. Bjorkstrand) – 31. Mayfield, 46. Barzal (Dobson, M. Martin)

Florida Panthers – Colorado Avalanche 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. S. Reinhart (Marchment, A. Lundell), 30. S. Bennett (Ekblad, Huberdeau), 40. Verhaeghe, 59. A. Lundell (Marchment, Radko Gudas) – 20. Rantanen (Girard, MacKinnon)

Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Toffoli (Suzuki, Drouin) – 21. Aho (T. Teräväinen, A. DeAngelo), 23. A. Svečnikov (M. Nečas, Trocheck), 50. Kotkaniemi (Skjei, Aho), 60. Aho (T. Teräväinen, Trocheck)

NJ Devils – Washington Cap. 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
54. Kuokkanen (Severson, Mercer) – 5. Mantha (Sprong, T. van Riemsdyk), 10. D. Orlov (Ovečkin, Kuzněcov), 30. Sprong, 50. Kuzněcov (T. Wilson)

Ottawa Senators – San Jose Sharks 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Batherson (B. Tkachuk, Zub) – 22. Couture (B. Burns, T. Meier), 35. Labanc (E. Karlsson, W. Eklund)

Detroit Red Wings – Calgary Flames 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. E. Lindholm (J. Gaudreau, Gudbranson), 15. Mangiapane (Gudbranson, D. Dubé), 58. M. Tkachuk (J. Gaudreau)

Nashville Predators – NY Rangers 1:3 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Tomasino (Johansen, Fabbro) – 3.  Filip Chytil (Blais, Lafrenière), 51.Lafrenière  (Blais, A. Fox), 60. Goodrow

Winnipeg Jets – Anaheim Ducks 5:1 (1:1. 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Dubois (Connor, J. Svečnikov), 22. Copp (N. Schmidt, P. Stastny), 42. Morrissey (N. Schmidt, Dubois), 58. Connor, 59. Connor – 3. T. Terry (Fowler, Shattenkirk)

Chicago Blackhawks – Vancouver Canucks 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. DeBrincat (P. Kane, S. Jones) – 7. Dickinson (Highmore, Höglander), 30. Pearson (Q. Hughes, Garland), 39. Boeser (Elias Pettersson, J. T. Miller), 59. Garland (Poolman, T. Myers)

Arizona Coyotes – Edmonton Oilers 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 42. - (Dzingel, Ladd) – 19. Foegele (Kassian, Bouchard), 27. Hyman (Nugent-Hopkins), 29. McDavid (Puljujärvi, Barrie), 50. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 51. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie)