Diamanty, safíry i klubová hesla! Tampa ukázala prsteny pro vítěze Stanley Cupu

Prsten Tampy Bay pro vítěze Stanley Cupu. Zdroj: Twitter Tampy Bay Lightning

Hokejová Tampa odhalila detaily prstenů pro vítěze Stanley Cupu, který vyválčila v uplynulé sezoně. Výstavní šperky jsou vytvořené z bílého zlata a vykládané safíry a diamanty. Každý hráč se může pochlubit unikátním kouskem se svým jménem, jedinečným podpisem a číslem dresu. Nechybí ani znak klubu či výsledky z play-off.

Je to už dlouholetá tradice. Vítězové Stanleyova poháru každoročně dostávají jako upomínku svého triumfu speciální prsteny. Ty jsou vyzdobeny drahými kameny a drobnými symboly, jež znázorňují daný tým i vítězství.

Teď své "miláčky" ukázala Tampa, která v NHL triumfovala loni i předloni. Hlavní plochu prstenu ze čtrnáctikarátového bílého zlata vyplňuje klubové logo poskládané z diamantů a safírů. Právě diamanty je osázena takřka celá plocha šperku. Obsahuje jich celkem 338.

​Nechybí ani vyobrazení dvou Stanley Cupů. Ty upomínají na vítězství v soutěži v sezonách 2020 a 2021. Na jedné straně jsou vyryta jména jednotlivých hráčů a čísla jejich dresů. Vnitřní stranu plochy prstenu zdobí výsledky play-off či zajímavé statistiky.

Speciální součástí jsou i týmová hesla, která provázela boje o vítězství.

Takhle se hráči Tampy Bay radovali z vítězství ve Stanley Cupu v uplynulé sezoně:

TN.CZ

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.