Hokej

Dvě hvězdy Jets mimo hru! Covid nezastavilo ani očkování

Dvě hvězdy Jets mimo hru! Covid nezastavilo ani očkování
Zdroj: Profimedia

Winnipeg Jets hlásí pořádný problém. Přestože tento tým NHL před měsícem oznámil, že jeho hráči byli plně naočkováni, přišel teď kvůli covidu o dvě největší hvězdy. Nejprve byl na koronavirus pozitivně testován kapitán Blake Wheeler, o dva dny později klub na tzv. covidovou listinu zařadil i útočníka Marka Scheifeleho. Jets tak řeší hned několik potíží najednou.

Nejprve přišli o kapitána Wheelera, teď i o Marka Scheifeleho. Hráči Winnipegu odstartovali sezonu NHL hodně smolně. V úvodních třech zápasech prohráli s Anaheimem, San Jose i Minnesotou, a navíc se nově musí obejít bez dvou důležitých hráčů.

Přestože klub před měsícem oznámil, že všichni hráči jsou plně naočkováni, v úterý prostřednictvím twitteru zveřejnil hodně překvapivou informaci. Kapitán Blake Wheeler měl pozitivní test na koronavirus a byl poslán do karantény, kterou tráví v izolaci doma v Minnesotě.

Šéf komunikace klubu následně prohlásil, že zbytek týmu byl testován. A to s negativními výsledky. Winnipeg navíc zareagoval tak, že zakázal přístup novinářům. Těm dal možnost komunikovat pouze pomocí online videokonferencí.

Související obsah

​O dva dny později ale přesto přišla další rána. Na tzv. covidovou listinu byl zařazen i další forvard první lajny Mark Scheifele. Jets tak museli před první bitvou na domácím ledě řešit, koho místo dvou hvězd postaví.

Druhé střetnutí s Anaheimem ale oslabený tým zvládl. I bez Wheelera a Scheifeleho totiž srazil Ducks 5:1.

V dalším kole NHL zapsali Češi několik bodů. Úvodní gól sezony si připsal Filip Chytil:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.