Arsenal v předehrávce porazil Aston Villu. Rozhodl už v první půli

Radující se brankář Arsenalu Aaron Ramsdale Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu po dvou remízách konečně zabrali. V předehrávce devátého kola Premier League porazili Aston Villu 3:1, když o svém vítězství rozhodli dvěma brankami už v prvním poločasu.

Do vedení se domácí dostali ve 23. minutě. Rohový kop poslal na bližší tyč Smith-Rowe, tam si na něj naskočil Thomas Partey a usměrnil ho do sítě. Dočkal se tak první branky v dresu Gunners.

Do dvoubrankového vedení se domácí dostali v samém závěru prvního poločasu. Pro Arsenal byl odpískán pokutový kop, ke kterému se postavil Pierre-Emerick Aubameyang. Martíneze sice z puntíku neprostřelil, ale s dorážkou už si poradil a bylo to 2:0. Po změně stran už to bylo 3:0, kdy Kanonýři dokázali dovést do úspěšného konce rychlý brejk.

​Z levé strany vnikl do vápna Emile Smith-Rowe, střelu otřel o Mingse, míč následně ještě lízl tyč a zamířil do branky. Hosté v závěru ještě snížili po parádní střele do šibenice Jacoba Ramseyho, ale to bylo vše. Arsenal je tak aktuálně na devátém místě, Aston Villa je 13.

Výsledek 9. kola Premier League:

Arsenal - Aston Villa 3:1 (2:0)
Branky: 23. Partey, 45+6. Aubameyang, 56. Smith-Rowe – 82. J. Ramsey.

Arsenal si v letošním ročníku parádně zastřílel v Carabao Cupu:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.