Chelsea nastřílela poslednímu týmu sedmičku. Za Watford pálil Kucka

Mason Mount se raduje ze vstřelené branky proti Norwichi Zdroj: Profimedia

Londýnská Chelsea má v posledních zápasech velice dobrou formu a potvrdila to na Stamford Bridge i proti poslednímu celku Premier League z Norwiche. Třikrát se prosadil talentovaný Mason Mount. Vidět byl ale také Juraj Kucka, který se prosadil za Watford a pomohl k výhře nad Evertonem. Čtyři góly nasázel Manchester City na hřišti Brightonu.

Po jednoznačné výhře v Lize mistrů nad Malmö se The Blues představili opět na domácí půdě. V Londýně hrál zatím poslední tým Premier League z Norwiche a proti vedoucímu celku soutěže nepředvedl nic překvapivého. Již v osmé minutě se prosadil Mason Mount a do poločasu se trefil ještě Hudson-Odoi a James.

Podobný výkon pokračoval i ve druhém poločase. Nejdříve skóroval obránce Chilwell a pátý gól padl z nohy hostujícího obránce Aaronse, který si dal vlastenec. V poslední desetiminutovce vstřelil jeden fík z penalty Mason Mount, kterému se povedlo dokonat hattrick v první nastavené minutě. Chelsea deklasovala svého soupeře 7:0.

Hodně ofenzivní duel se hrál mezi Evertonem a Watfordem. Utkání nabídlo hned sedm branek, ale pět z nich skončilo v síti domácích. Za hosty se po rohovém kopu prosadil hlavou Juraj Kucka, který tak vstřelil vítěznou brankou. Noví majitelé zatím nepomáhají Newcastlu z krize. V zápase s Crystal Palace uhráli Straky pouze bod za remízu 1:1.

Na druhé místo tabulky jde Manchester City, který absolutně přejel Brighton. Na jeho hřišti zvítězil 4:1 a dvě branky vstřelil Phil Foden.

Nerozhodným výsledkem skončili i další dva zápasy. Leeds hrál 1:1 s Wolves a Southampton remizoval s Burnley 2:2. Český útočník Matěj Vydra se za hosty dostal do hry až v nastaveném čase.

​Sobotní výsledky Premier League:

Chelsea FC – Norwich City 7:0 (3:0)
8. Mount, 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. Aarons (vla.), 85. Mount (pen.), 90+1. Mount

Crystal Palace FC – Newcastle United 1:1 (0:0)
Branky: 56. Ch. Benteke – 65. C. Wilson.

Everton FC – Watford FC 2:5 (1:1)
Branky: 3. Davies, 63. Richarlison – 13. J. King, 78. Kucka, 80. J. King, 86. J. King (João Pedro), 90+1. Dennis.

Leeds United – Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:1)
Branky: 90+4. Rodrigo (pen.) – 9. Hwang Hi-čchan.

Southampton FC – Burnley FC 2:2 (1:1)
Branky: 41. Livramento, 50. Broja – 13. Cornet, 57. Cornet.

Brighton & Hove Albion FC – Manchester City 1:4 (0:3)
Branky: 81. Mac Alister (pen.) – 13. Gündoğan, 28. Foden, 31. Foden, 90+5. Mahríz.

V týdnu si Chelsea poradila s Malmö v Lize mistrů:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.