Bayern Mnichov si opět zastřílel. Dortmund vyhrál i bez Haalanda

V německé Bundeslize si bavorský velkoklub Bayern Mnichov připsal další vysoké vítězství. Tentokrát debakl 4:0 schytal Hoffenheim. Uspěl také Dortmund, kterému několik týdnů bude chybět střelec Erling Haaland.

Na Bayern čekal tým, ve kterém působí i český obránce Pavel Kadeřábek. Jenže ten kvůli zranění nebyl vůbec v nominaci. A musel tak sledovat bavorský válec. Už v 17. minutě otevřel skóre střelou na bližší tyč Serge Gnabry. A po půl hodině už to bylo o dvě branky. Zpoza vápna parádně vypálil Robert Lewandowski a dal desátý gól sezony.

V poslední desetiminutovce padly další dvě branky. Nejprve se míč odrazil k Ericu Choupo-Motingovi a konečnou podobu výsledku dal Kingsley Coman. Bayern tak po vítězství 4:0 stále vede o bod před Dortmundem.

​Ten hrál na hřišti Bielefeldu a chyběl jim Erling Halaand. Ten už po poločase vedl 2:0, ve druhé půli zvýšil na 3:0 Jude Bellingham po krásné individuální akci a v závěru pouze snížil z pokutového kopu Fabian Klos. Lipsko na domácím hřišti otočilo zápas s Fürthem a vyhrálo 4:1. I nadále se trápí Wolfsburg, který padl s Freiburgem 0:2. Překvapila Hertha, která se potkala s Mönchengladbachem. A domácí zvítězili 1:0 gólem Richtera ze 40. minuty. Vladimír Darida odehrál 61 minut.

Sobotní výsledky 9. kola Bundesligy:

Bayern - Hoffenheim 4:0 (2:0)
Branky: 17. Gnabry, 31. Lewandowski, 82. Choupo-Moting, 88. Coman.

Bielefeld - Dortmund 1:3 (0:2)
Branky: 87. Klos (pen.) – 31. Can (pen.), 45. Hummels, 73. Bellingham.

RB Lipsko - Fürth 4:1 (0:1)
Branky: 47. Y. Poulsen, 53. Forsberg (pen.), 65. Szoboszlai, 89. Novoa – 45. Hrgota (pen.).

Wolfsburg - Freiburg 0:2 (0:1)
Branky: 27. Lienhart, 68. Höler.

Hertha - Mönchengladbach 1:0 (1:0)
Branka: 40. Richter.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.