Hokej

Velká pocta! Jaromír Jágr získal prestižní cenu za celoživotní přínos

Velká pocta! Jaromír Jágr získal prestižní cenu za celoživotní přínos
Zdroj: TV Nova

Aktuálně třetí nejlepší střelec v historii NHL se dočkal významné pocty. Jaromír Jágr o víkendu získal "The Warrior Career Excellence Award," která oceňuje sportovce za jejich celoživotní přínos.

O vítězi hlasovali sami fanoušci a mezi nominovanými byli například legendární Pavel Dacjuk či útočník hokejového Litvínova Viktor Hübl. O cenu usiloval také rakouský hokejista Thomas Koch či Švéd Joakim Lindström. Mezi fanoušky ale udělal největší dojem Jaromír Jágr, který získal prestižní cenu.

Anketu vyhlašovala Evropská asociace hokejových klubů a cena "The Warrior Career Excellence Award" je obdobou Bill Masterton Memorial Trophy, která oceňuje v NHL hráče s příkladnou oddaností a věrností hokeji. Jágr tuto cenu obdržel v roce 2016, kdy hrál za Floridu Panthers. V minulých letech byla udělována především hráčům, kteří překonali zákeřné nemoci či psychické problémy. 

Související obsah

Evropská asociace hokejových klubů (EHC) ocenila také nejlepšího mladého hráče, cenu získal Moritz Seider, který působil v Rögle a nyní již září v NHL. Trenérem roku byl Sam Hallam z Växjo, skončil i před Václavem Varaďou z Třince. Týmem roku se stal švýcarský Zug.


V prosinci se koná hokejové Winter Classic a chybět nebude ani Jágr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.