Basketbal

Zpověď vdovy po Kobem Bryantovi: Přiznala, jak se dozvěděla o jeho smrti

Zpověď vdovy po Kobem Bryantovi: Přiznala, jak se dozvěděla o jeho smrti
Vanessa Bryantová a Kobe Bryant Zdroj: Profimedia

Vanessa Bryantová žaluje záchranáře, kteří pořídili a sdíleli fotografie jejího zesnulého manžela a dcery z nehody vrtulníku, která se stala v lednu loňského roku. Během výpovědi, kdy byla vyslýchána právníkem hájícím Los Angeles, také přiznala, jak se o smrti svých nejbližších dozvěděla.

Když Kobe Bryant letěl s dcerou Giannou vrtulníkem na basketbalový zápas, bylo to pro Vanessu Bryantovou víkendové ráno jako každé jiné. Starala se doma o dvě malé dcery, když vtom na dveře zaklepal rodinný asistent a sdělil jí, že vrtulník, ve kterém letěli její manžel a dcera, měl nehodu.

Zároveň ale dodal, že pět lidí ve vrtulníku přežilo, takže Vanessa věřila, že její nejbližší byli mezi nimi. Ihned tak volala svému manželovi, ale když vzala do ruky telefon, začaly jí vyskakovat notifikace, které hlásily, že slavný basketbalista je po smrti. "Můj život už nikdy nebude stejný bez mého manžela a mé dcery," řekla Vanessa při výpovědi.

Když se o této tragédii dozvěděla, chtěla se co nejdříve dopravit na místo nehody, ale nebylo jí to umožněno, protože let vrtulníkem nebyl v tu chvíli bezpečný. Bryantová poprvé o této skutečnosti promluvila právě při výslechu s právníkem Los Angeles.

Související obsah

​Vanessa žaluje tento kraj a některé jeho agentury včetně zaměstnanců za emocionální strádání, které podle ní způsobili záchranáři, kteří pořídili a sdíleli fotografie lidských pozůstatků na místě havárie vrtulníku. 

Los Angeles nyní požaduje, aby vdova po Kobem Bryantovi podstoupila lékařské vyšetření, jež odhalí rozsah utrpení, které musela vinou zveřejněných fotografií snášet. Tento postup ale právníci Bryantové odmítají, protože je prý příliš krutý.

Louis Miller, zmocněnec zastupující Los Angeles County, vyjádřil lítost, že musí Bryantové dávat nepříjemné otázky. "Není to obtěžování. Je to jen soudní proces. A je mi líto, že vás tomu musím vystavit, ale jak jsem řekl na začátku, musím dělat svou práci." 

Související obsah

Následně Bryantová pokračovala ve výpovědi. Když jí bylo řečeno, že nemůže odcestovat na místo činu, setkala se s Robem Pelinkou, generálním manažerem Lakers, který pracoval jako Kobeho agent. Společně pak odjeli na policejní stanici, kam za ní přišel komisař Villanueva a jeden z novinářů. Vanessa řekla, že chce mít soukromí, a požádala, aby zůstala se strážcem zákona, který potvrdil smrt jejího manžela, o samotě. 

"Řekla jsem mu, že pokud nemůže přivést mého manžela a dítě zpět, aby se ujistil, že je nikdo nefotografuje, a aby zajistili oblast. On odpověděl, že to udělá, ale já trvala na tom, ať tak učiní hned," řekla při výpovědi Bryantová, kterou měl Villanueva následně ujistit, že oblast byla zabezpečena.

Nicméně snímky z této události pořízeny byly a Bryantová požaduje, aby jejich autoři byli dohnáni k zodpovědnosti. Neupřesnila ale, jaký trest by si pro ně představovala. Podle jejích slov záleží na porotě. 

Fanoušci se loučili s Bryantem na pietní akci ve Staples Centre.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události