Basketbal

Kobe Bryant byl uveden do síně slávy. Manželka dojala proslovem

Kobe Bryant byl uveden do síně slávy. Manželka dojala proslovem
Zdroj: Profimedia

Legendární Kobe Bryant byl rok a čtvrt po své smrti uveden do basketbalové síně slávy. Jeho manželka dojala, ale i pobavila svým proslovem. Spolu z Bryantem se pocty dočkali Tim Duncan a Kevin Garnett.

Kobe Bryant byl jednou z největších hvězd NBA, a když loni v lednu tragicky zahynul, ponořil se do smutku celý sportovní svět, nejen ten basketbalový. Tragickou smrt manžela a také dcery musela překonat Vanessa Bryantová, která při příležitosti uvedení Kobeho do síně slávy pronesla dojemná slova.

"Vždy jsem se vyhýbala chválení svého manžela na veřejnosti, protože jsem cítila, že chvály má dost od fanoušků po celém světě a někdo ho musel vracet zpátky do reality. Teď si jsem jistá, že se v nebi směje, protože ho jdu právě veřejně pochválit," zmínila na začátku vdova po Kobem Bryantovi.

Během dvanáctiminutového proslovu jí stál po boku Michael Jordan, který Bryanta uvedl do síně slávy, neboť pro Kobeho byl v mládí velkým vzorem.

Související obsah

Vanessa svého manžela pochválila mimo jiné za to, že byl oddaným hráčem, který hrál i přes všelijaká zranění. "Pamatuji, že jsem se ho ptala, proč si nedá alespoň jeden zápas pauzu, když je v bolestech. Řekl mi 'A co ti fanoušci, kteří si šetřili peníze, aby mě mohli alespoň jednou vidět?' Nikdy nezapomínal na své fanoušky. Všechny vás miloval," dojala všechny přítomné v Mohegan Sun aréně v Connecticutu.

"Děkuji ti, že jsi byl ten nejlepší možný manžel a otec. Děkuji ti, že jsi rostl a učil se ze svých chyb. Děkuji ti, že ses vždy snažil být lepší. Děkuji ti, že jsi to s námi nikdy nevzdal. Děkuji ti za všechnu tu dřinu. Děkuji ti za celou naši rodinu," poslala vzkaz svému manželovi.

Za svůj dlouhý proslov, který skončila se slzami v očích, sklidila obrovský potlesk. Lidé v aréně dokonce začali skandovat: "Kobe, Kobe!"

Související obsah

Kromě Bryanta byli do síně slávy uvedeni ještě Tim Duncan a Kevin Garnett. "Nikdy tu nebyla lepší velká trojka, která by tam (do síně slávy) najednou šla," okomentovala velikost všech tří hráčů jedna z největších současných hvězd NBA LeBron James.

Poctu zesnulému Kobemu Bryantovi složil i český fotbalový reprezentant Jakub Jankto, jenž namaloval jeho obraz:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události