Ostatní sporty

Krásné gesto v NFL! Brady potěšil fanouška, který se vyléčil z rakoviny

Krásné gesto v NFL! Brady potěšil fanouška, který se vyléčil z rakoviny
Fanoušek, kterému dal Tom Brady čepici. Zdroj: Twitter Tampa Bay Buccaneers

Tak to chce velký potlesk. Hvězda zámořské NFL Tom Brady předvedla při zápase své Tampy parádní gesto, na které se bude dlouho vzpomínat. Sedminásobný vítěz Super Bowlu šel při zápase s Chicagem pozdravit malého fanouška, jenž se vyléčil z rakoviny. Potřásl si s ním rukou a daroval mu čepici. Nadšený příznivec se dokonce rozplakal.

Stadion Tampy Bay Buccaneers zažil historický moment. Tom Brady se stal při zápase s Chicagem prvním quarterbackem v historii NFL, který v kariéře položil celých šest set touchdownů. Co superstar amerického fotbalu udělala potom, ale bylo ještě úctyhodnější. 

Brady totiž v hledišti zahlédl transparent s nápisem "Tom Brady mi pomohl porazit rakovinu mozku", který držel v rukou malý chlapec. Slavný sportovec neváhal přijít, malému příznivci potřást rukou a věnovat mu svou čepici. Bradyho věrný fanoušek byl tak nadšený, že se neubránil slzám. 

Krásný moment okouzlil nejen návštěvníky samotného utkání, ale také ostatní hráče, představitele klubu i fanoušky po celém světě. Za všechny se vyjádřil televizní reportér z ESPN Jeff Darlington. "Tohle mě dostalo," uvedl. 

Související obsah

​O situaci promluvil i sám Brady. "Bylo to velmi milé. Ve srovnání s tím, čím si mnozí lidé procházejí, můj čin nic neznamená," poznamenal skromně. Mezi fanoušky je ale za ještě většího hrdinu. I když se k momentu nakonec připojila i hodně úsměvná událost. Bradyho spoluhráč totiž  po zápase věnoval jednomu z fanoušků míček, kterým TB12 v zápase zaznamenal šestistý touchdown. Jeden z členů realizačního týmu ho tak musel jít  "vyžebrat".

Další zajímavé informace ze světa sportu najdete na našem novém instagramu!

Tom Brady je možná nejpopulárnějším hráčem amerického fotbalu, tenhle hráč je ale největší:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.