Motorsport

Skvělý výsledek pro českého jezdce. Ve Valencii vybojoval poprvé pódium

Skvělý výsledek pro českého jezdce. Ve Valencii vybojoval poprvé pódium
Zdroj: COMPOS Racing team

Český motocyklový jezdec Ondřej Vostatek má za sebou výborný víkend ve Valencii. Při mistrovství Španělska totiž atakoval přední místa a v jednom závodě dokonce skončil ve své kategorii na třetím místě.

17letý talent nedávno přestoupil do české stáje New2 Project a tahle spolupráce mu evidentně sedí. V rámci španělského šampionátu ESBK ve Valencii totiž bojoval o přední umístění a zapsal si i jedno místo na pódiu.

"Byl to skvělý víkend! Vše nám fungovalo a podařilo se nám najít hned na začátku nastavení, takže obrovské díky týmu za skvělou práci. Jsem rád, že jsem mohl přestoupit do českého týmu a s Míšou Búlikem, se kterým jsme kamarádi už od malička, jsme mohli pracovat po nějaké době zase společně. Závody jsem si moc užil a jsem rád, že se mi podařilo vybojovat první bednu," prohlásil nadšený závodník Ondřej Vostatek.

Související obsah

Český jezdec dokázal v prvním závodě dojet na pátém místě. Ve své kategorii byl ale celkově na 4. příčce. Svůj výsledek pak ještě vylepšil ve druhém závodě, který byl ovlivněn hromadným pádem. Ondra nakonec dojel čtvrtý a v jeho kategorii mu patřilo třetí místo.

Související obsah

"Ve druhém závodě jsem měl velké štěstí, že se mi podařilo vyhnout se střetu a cítil jsem se po restartu hodně silný. Trochu mě mrzí to druhé zastavení závodu, kdy jsem to měl výborně rozjetý a mohl bojovat o vítězství, ale doufám, že moje šance ještě přijde, takže už se moc těším do Jerezu a uvidíme," dodal Vostatek ke svému umístění na bedně.

 
Jezdec Filip Salač se musel dávat dohromady po říjnové děsivé nehodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.