Motorsport

Salač si skvělou pozici z kvalifikace neudržel, v Misanu dojel desátý

Filip Salač na mokré trati v Misanu Zdroj: Profimedia

Filip Salač si v sobotní kvalifikaci dojel pro druhé místo a měl tak velice nadějnou pozici do nedělního závodu, který se v Itálii jel v 11:00. Salač se na startu držel v první trojce, ale nakonec padl až na desátý flek.

Český závodník mohl navázat na začátek sezóny, kde se mu ve Francii povedlo dojet na stupni vítězů. Salač ale o druhý flek brzy přišel a nakonec spadl až na jedenácté místo. Nakonec si ale pražský rodák, který přestoupí do Moto2, dojel pro první desítku. Skončil na desátém místě a připíše si šest bodů do bodování.

Jelikož do konce letošní sezóny zbývají po nedělním závodě pouze dva závody, tak se hodně počítá, kdo se stane vítězem Moto3 v roce 2021. Závod ovládl druhý muž žebříčku Dennis Foggia, který si připsal pětadvacet bodů. Vedoucí Pedro Acosta se v posledním kole přesunul na třetí místo a nadále povede o několik bodů.

Darryn Binder, který jde po sezóně do nejprestižnější MotoGP, přišel o pódium a nakonec dojel na čtvrtém fleku a přiblížil se k pátému Fenatimu. O novém mistrovi světa v kategorii Moto3 se rozhodne v následujících dvou závodech, které budou hodně napínavé. Salač zůstane na sedmnáctém místě žebřičku.