Motorsport

VIDEO: Akrobatické kousky v Moto2! Jezdec se zázračně vyhnul pádu

V prvním tréninku kategorie Moto2 na Velkou cenu Emilia-Romagna nebyly k vidění pouze rychlé časy, ale také akrobatické kousky v podání Nizozemce Bo Bendsneydera. Ten se v jednu chvíli málem spadl, ale prokázal skvělé schopnosti a motorky se udržel.

Stalo se tak v 15. zatáčce. Motorka Bendsneydera nakopla a on byl vyhozen ze sedla. V jednu chvíli byl dokonce hlavou vzhůru a dostal se před motocykl. Stále se ale držel řídítek a nakonec se dostal na pravou stranu svého stroje.

Následně to vypadalo, jak kdyby vedle své motorky běžel a jeho boty musely dostat hodně zabrat. Nicméně udržel se, dokázal motocykl zpomalit a vzápětí i zastavit. Je to ale asi jediná věc, s kterou může být spokojený. Jeho nejrychlejší čas 1:51,031 sekundy byl totiž až 25. nejrychlejší.

Související obsah

​Naopak velmi se dařilo českému závodníkovi v Moto3 Filipu Salačovi. Mladý motocyklista zajel parádní první trénink a s časem 1:53,807 skončil třetí. V druhém tréninku poté zajel pátý nejlepší čas a celkově je po prvním tréninkovém dni na pátém místě.

Kompletní závodní víkend můžete sledovat živě na Nova Sport 1 a Voyo.

V trénincích se velmi dařilo českému závodníkovi Filipu Salačovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události