Fotbal

Sparta se ohradila proti verdiktu komise rozhodčích: K ovlivnění zápasu nedošlo

Sparta se ohradila proti verdiktu komise rozhodčích: K ovlivnění zápasu nedošlo
Hráči Sparty se diví rozhodnutí sudího Julínka Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta nesouhlasí s rozhodnutím komise rozhodčích, která vydala verdikt, že Bořek Dočkal měl být v utkání proti Mladé Boleslavi vyloučen po faulu na Michala Hlavatého. Podle letenského klubu byl zákrok kapitána srovnatelný s faulem Marka Matějovského, který dostal žlutou kartu a komise ji uznala za oprávněnou.

Rozhodčí Julínek dostal za své pochybení trest v podobě omezení delegace na čtyři utkání Fortuna ligy a byl zařazen na listinu sudích pro druhou ligu. Sparta s tímto trestem pro čtyřicetiletého sudího nesouhlasí. "Klub nesouhlasí s hodnocením utkání ACS–FKMB od KR FAČR. Zákrok Bořka Dočkala byl dle pravidel srovnatelný s faulem Marka Matějovského (surová hra). V kontextu posuzování sporných situací v celém utkání nedošlo k tendenčnímu rozhodnutí či ovlivnění utkání," píše aktuálně druhý tým české ligy svém twitteru. 

K tomuto faulu došlo v 72. minutě utkání, kdy Bořek Dočkal na útočné polovině přišlápl nohu Michala Hlavatého. Rozhodčí celou situaci ještě zkoumal na videu, ale nakonec se rozhodl, že udělí pouze žlutou kartu. "Já jsem ten souboj neviděl. Proto jsem nechal pokračovat ve hře. Videorozhodčí mě zavolali pro potenciální červenou kartu, kdy došlo k souboji domácího kapitána Bořka Dočkala s hostujícím hráčem Michalem Hlavatým. Já jsem přišel k monitoru a po zhlédnutí videozáznamu jsem se rozhodl pro žlutou kartu z důvodu, že jsem neviděl vysokou intenzitu. Za mě to byla intenzita střední," zhodnotil po utkání pro O2 TV rozhodčí Julínek. 

Komise rozhodčích ale s tímto jeho posouzením situace nesouhlasila. "V 72. minutě měl rozhodčí na základě intervence VAR vyloučit domácího hráče (Dočkala) za surovou hru. Faulující hráč svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře," vysvětlil předseda Radek Příhoda.

Související obsah

Naopak zákrok Marka Matějovského na Ondřeje Čelůstku, který Sparta staví na stejnou úroveň s faulem Bořka Dočkala, byl podle komise správně posouzen žlutou kartou. "Ve 42. minutě rozhodčí správně udělil žlutou kartu hráči hostí (Marku Matějovskému) za bezohlednou hru. Hráč nejdříve zasáhl míč a následně i soupeře," řekl Příhoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události