Další sporty

Extrémní závod v chloubě New Yorku: Na 86 pater stačilo méně než 11 minut

Tak tenhle závod rozhodně není pro netrénované běžce. Nekonečně mnoho schodů, 86 pater a nepříjemné pálení ve stehnech zalitých laktátem. Tak nějak by se dal shrnout Empire State Building Run-up. Majestátní mrakodrap města New York letos nejrychleji vyběhl Soh Wai Ching z Malajsie.

Empire State Building ročně navštíví přes čtyři miliony turistů, ti se do vyhlídkových pater (86. a 102.) nechávají vyvést výtahem. Soh Wai Ching to vzal po svých a 86 pater vyběhl.

"Dal jsem do toho vše. Vyběhl jsem to za něco málo přes 10 minut a 40 vteřin. Ale nedokázal jsem splnit svůj cíl, chtěl jsem to mít pod 10 minut," komentoval své vítězství v elitní skupině. Cílem proběhl v čase 10 minut a 47 vteřin.

Soh Wai Ching je profesionální tower runner. Na kontě má i zápis v Guinnessově knize rekordů, když za hodinu zvládl do schodů urazit vzdálenost 1,295 km.

Související obsah

Empire State Building Run-up je každoroční charitativní závod, kdy se elitní běžci snaží pokořit sedmou nejvyšší budovu Velkého jablka. Muži a ženy běží zvlášť a vítězové obou kategorií dostanou možnost věnovat 100 tisíc dolarů na charitu dle jejich výběru. V elitní divizi žen vyhrála Američanka Cindy Harrisová. Závod se poprvé běžel v roce 1978, vloni byl kvůli pandemii covidu-19 zrušen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události