Další sporty

Floyd se zastal neočkované hvězdy NBA: Snad si lidé z tebe vezmou příklad

Floyd se zastal neočkované hvězdy NBA: Snad si lidé z tebe vezmou příklad
Kyrie Irving a Floyd Mayweather Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

V NBA je již naplno rozeběhlá sezóna, ale jedno jméno na palubovkách přeci chybí. Hvězdný Kyrie Irving stále trucuje, přichází o peníze a nehraje kvůli tomu, že Brooklyn Nets od něj požadují očkování. Americký reprezentant ale vakcinaci odmítá, nyní se ho zastala očkovaná boxerská hvězda.

Kyrie Irving odmítl očkování, které NBA u hráčů nevyžaduje, ale protikoronavirová opatření v New Yorku ano. Vedení Nets nejdříve počítalo, že olympijský vítěz z Ria bude hrát pouze venkovní zápasy, nyní byl ovšem vyřazen z týmu a nehraje vůbec. Fanoušci dokonce proti vedení brooklynského mužstva protestovali. 

Hvězdy NBA se nyní zastal boxer Floyd Mayweather, který přiznal, že sám očkování má. "Kyrie, vím, že si nyní procházíš těžkým obdobím," pronesl Floyd na svém instagramu. "Chceš, aby se s tebou zacházelo spravedlivě. Chtěl jsem něco zveřejnit na svých sociálních sítích, ale rozhodl jsem se to udělat způsobem staré školy a něco ti přečtu, protože jsi skvělý člověk, otec, sportovec a věříš tomu, čemu věříš," pokračoval Mayweather.

Související obsah

Následně neporažený boxer, který vyhrál 50 zápasů, odříkal citáty o svobodě projevu, volby a vyznání. Přidal i slova o otroctví a zbořil mýty o tom, že neumí číst. "Je šílené, jak tě lidé nenávidí za to, že jsi vůdce. Doufám, že tvé činy povzbudí mnoho dalších, aby povstali a řekli dost," zakončil boxer, který se s Irvingem potkal na olympijských hrách v roce 2016.

V NBA hraje i Tomáš Satoranský, ale tomu se zatím v novém týmu moc nedaří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.