Další sporty

Hvězda NBA odmítá očkování. Vím, co je pro mě dobré, říká po vyřazení z týmu

Hvězda NBA odmítá očkování. Vím, co je pro mě dobré, říká po vyřazení z týmu
Kyrie Irving v dresu Brooklynu | Zdroj: Profimedia

Rodák z australského Melbourne Kyrie Irving, který hraje v basketbalové NBA, odmítá vakcinaci i po vyřazení z hlavního týmu Brooklynu Nets. Devětadvacetiletý olympijský vítěz nemůže s týmem ani trénovat a do nového ročníku zatím nenastoupí.

Každý, kdo chce v New Yorku sportovat v uzavřeném prostředí, musí být očkován proti covidu-19, a výjimku nemají ani ty největší sportovní hvězdy. Kyrie Irving, který je členem Brooklynu ale toto stále odmítá a jeho návrat na basketbalovou palubovku je ve hvězdách. Nets oznámili, že rodák z Austrálie nenastoupí do doby, dokud se nenechá očkovat. S týmem nemůže ani trénovat. 

"Je to můj život a já rozhoduji, co budu dělat. Zvolil jsem si, že budu neočkovaný a chtěl bych, abyste to respektovali," pronesl Irving. "Jsem věrný tomu, co je pro mě dobré. Není to politické rozhodnutí, nemám nic proti NBA ani proti jiné organizaci," dodal téměř třicetiletý basektbalista pár dní před startem nového ročníku NBA.

Související obsah

Irving dodal, že stanoviskem NBA i samotných Nets není zklamán a chápe jej. Údajně si váží práce doktorů. Dříve bylo v plánu, že basketbalista bude hrát jen venkovní zápasy, ale tato možnost už také padla. Pokud by nenastoupil do domácích zápasů v letošní sezóně, přišel by o 17,5 miliónu dolarů (více jak 380 miliónů korun), nyní to ovšem vypadá, že přijde o celou roční gáži, tedy 35 milionů dolarů (přes 760 milionů korun)

Elitní rozehrávač, který patří mezi největší hvězdy celé ligy, pak vše komentoval slovy: "Opravdu si myslíte, že chci přicházet o peníze? Opravdu si myslíte, že chci přijít o šanci vyhrát NBA?" Kyrie Irving po boku LeBrona Jamese již celou ligu vyhrál v roce 2016.


Na nový ročník NBA se připravuje také Tomáš Satoranský:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události