Muší váha

MMA zápasník David Dvořák dostane od města čestnou medaili

U|FC zápasník David Dvořák Zdroj: Profimedia

V MMA je běžným cílem pás šampiona a k němu by rád zamířil i David Dvořák, který už druhým rokem působí v prestižní UFC. Ještě před tím se ale dočká cenného kovu. Za sportovní úspěchy a reprezentaci města i České republiky obdrží od rady města Hradce Králové čestnou medaili.

"Jsem Hradečák, pět let tu bydlím a celý život jsem sem jezdil. Je to prostě moje nejoblíbenější město. To, že od města dostanu medaili, pro mě hodně znamená. Vážím si toho," říká rodák z nedalekých Hořic, který žil v Lípě a nyní v Hradci.

Dvořákovi medaili předá primátor města prof. PhamDr. Alexandr Hrabálek, CSc. při slavnostním večeru ve Filharmonii Hradec Králové, který se koná 28. října k příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu.

Dvořák v Hradci trénuje se svým kamarádem a manažerem Patrikem Kinclem, ten nedávno bojoval v KSW o titul:

​Medaile města Hradce Králové se uděluje každý rok osobám, které výrazně přispěly k rozvoji města a jeho dobré pověsti, a to nejen na poli kultury či vědy, ale všech oblastí veřejného života. Na aversu medaile je vyobrazena plastika ležícího lva držícího původní znak města – velké G. Na druhé straně se vyjímá socha sedící ženy od autorů Stanislava a Vojtěcha Suchardových postavena na začátku 20. století. Socha je na medaili umístěna mezi věží kostela Nanebevzetí Panny Marie (vlevo) a věží katedrály sv. Ducha (vpravo).

"Je to velké ocenění mé práce. Není to jen o tom, že někam jedu na zápas a reprezentuji naší zemi. Ale také dělám semináře, snažím se vzdělávat a motivovat mladé, také se věnuji ochraně zvířat. Jsem rád, že s tím, jak roste mé jméno, si lidé více všímají věcí, které doprovázejí mou sportovní cestu," těší se z ocenění David Dvořák.

​Dvořák (20-3) má za sebou aktuální sérii 16 vítězných zápasů a v UFC absolvoval tři zápasy, které ho dostaly do top desítky muší váhy. Čtvrtý duel se však musel odložit z prosince na únor 2022. Jeho soupeř, Číňan Su Mudaerji (14-4), se zranil a tým Hrobníka se rozhodl počkat na jeh zotavení. Více v článku níže.