Fotbal

Kvůli fanouškům se bojí o rodinu, generální manažer Feyenoordu končí

Kvůli fanouškům se bojí o rodinu, generální manažer Feyenoordu končí
Fanoušci protestující proti Marku Koevermansovi Zdroj: Profimedia

Generální manažer fotbalového Feyenoordu Mark Koevermans oznámil, že prvního prosince opustí svou pozici v klubu. Dohnaly ho k tomu smutné okolnosti. Několikrát se totiž dostal do nepříjemného střetu s fanoušky, a tak se bojí, že by působením v klubu ohrožoval sebe i svou rodinu.

"Feyenoord byl v mém srdci už od dětství. Proto jsem při příchodu říkal bez přehánění, že je to splnění mého klukovského snu. Je to pro mě opravdu bolestivé rozhodnutí, ale myslím si, že je to to nejlepší, i když vím, že mi bude chybět klub i kolegové," uvedl Koevermans pro klubový web.

K radikálnímu rozhodnutí dospěl po několika incidentech s fanoušky. Kvůli tomu nyní cítil, že by při svých rozhodnutích musel myslet na to, jaký budou mít vliv na jeho rodinu.

S fanoušky Feyenoordu to není jednoduché, což pocítilo i vedení Unionu Berlín. Před jejich vzájemným střetnutím v Evropské konferenční lize příznivci nizozemského klubu v restauraci napadli funkcionáře Unionu a neváhali po nich házet například židle.

Související obsah

​Bývalý profesionální tenista u rotterdamského celku působil od roku 2009. S fanoušky zažil několik nepříjemných situací, naposledy mu letos v září vymlátili okna a posprejovali jeho dům.

Před kariérou fotbalového funkcionáře byl Koevermans profesionálním tenistou. Ve dvouhře vyhrál jeden turnaj a nejvýše se dostal na 37. místo světového žebříčku.

To v Newcastlu jsou nyní fanoušci nadšení díky změně majitele:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106