Borussia Mönchengladbach

Zoufalství a zmar Bayernu: V poháru dostal bůra

Fanoušci Bayernu Mnichov jsou zvyklí na samé úspěchy, a tak ve středu večer zažili pořádný šok. Jejich milovaný tým totiž v rámci německého poháru zavítal do Mönchengladbachu a ačkoliv nenasadil žádnou béčkovou sestavu, utrpěl nejhorší debakl za posledních 40 let.

Bayern vede celou Bundesligu a v Lize mistrů je stoprocentní se skóre 12:0. V poháru se tak nic jiného než úspěch neočekávalo, jelikož trenér Nagelsmann nezvolil žádnou béčkovou sestavu a poslal na hřiště všechny hvězdy včetně Lewandowského či Müllera.

Jenže domácí Borussia se na německého hegemona připravila parádně. Nečekanou kanonádu spustil v druhé minutě Kone a dvěma zásahy ho napodobil Bensebaini, takže po 21 minutách už to bylo 3:0.

Ani po přestávce se nic nezměnilo. Bayern vůbec nevypadal jako úřadující šampion, naopak domácí se dostávali do dalších šancí. Embolo se trefil v 51. a 58. minutě, takže to netrvalo ani hodinu a favorit už dostal bůra.

Až v závěru se Bayern dostal do gólových příležitostí, ale Müllera vychytal brankář a Tolisso trefil břevno, takže Mönchengladbach si připsal velmi cenné vítězství 5:0, naopak Bayern padl o pět branek poprvé po více než čtyřiceti letech. Naposledy to bylo v roce 1978, kdy prohrál v Bundeslize s Düsseldorfem 1:7.