Zimní olympijské hry 2022 se nebezpečně blíží. Odpočet v hlavním městě Číny Pekingu se dostal pod hranici 100 dnů. Kvůli koronavirovým opatřením ani tato olympiáda nebude taková, na jakou jsme bývali zvyklí.

Peking hlásí, že olympijské hry budou jednoduché a bezpečné. Ale už teď je jasné, že budou možná ještě náročnější než ty v Tokiu. Třeba neočkovaní sportovci budou muset na tři týdny do karantény.

"Kdo nebude naočkovaný, tak jeho cesta do Pekingu bude když ne nemožná, tak extrémně kostrbatá. Aby nemusel strávit v té izolaci 21 dní, což je pro sportovce a jeho doprovod v podstatě nesmysl," vysvětlil šéf české výpravy Martin Doktor.

Ani očkování ale úplnou volnost nedává. Všichni se musí každý den testovat. A po příletu do Pekingu zamíří do izolace a budou žít v jakési "bublině". Vyzkoušeli si to čeští bobisté, kteří za sebou mají tréninkový kemp přímo v Pekingu.

"Buď jsme na hotelu, nebo na dráze. Jsme tady hlídaní, jsme hlídaní policií nebo personálem, co se tady o nás stará," popsal průběh pobytu český bobista Jan Šindelář. A pod dohledem byli i během rozhovoru, jak dodal kolega Dominik Dvořák: "Zrovna tady kolem nás chodí nějaký Číňan a kouká na nás dost vražedně, protože nemáme roušky, takže asi taková nálada tady panuje."

Podobně jako v Tokiu se to zase obejde bez zahraničních diváků. Vstupenky se budou prodávat jen místním. "Držet virus pod kontrolou je pro nás největší prioritou. Ti, kteří nebudou dodržovat nařízené předpisy, mohou být dokonce vyloučeni," řekl viceprezident olympiády v Pekingu Zhang Jiandong.

​Čeští sportovci pojedou do Číny bojovat o medaile. Hry startují 4. února a skončí o 16 dnů později.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.