Tohle je šest nových PFL šampionů a milionářů. Královna boxu poprvé padla

Třetí sezóna PFL je u konce a poslední galavečer přinesl šest staronových šampionů a milionářů. Titul podle očekávání obhájila Kayla Harrisonová a na trůnu velterové váhy zůstal také Ray Cooper III. Naopak boxerská šampionka Claressa Shieldsová utrpěla první porážku v kariéře.

Dva zápasy v základní skupině, jedno vítězné semifinále a titulový zápas, to má za sebou šest šampionů PFL Kayla Harrisonová, Ray Cooper III, Bruo Cappelozza, Movid Chajbulajev, Antonio Carlos Junior a Rasuh Manfio. Kromě titulů šest zmíněných od vedení organizace dostalo prize money v hodnotě přes 22 milionů korun. PFL tak celkem vyplatilo přes 132 milionů korun.

Harrisonová proti Guardadoové obhájila svou neporazitelnost. Ačkoli se s Brazilkou podívala do druhého kola, což bylo v letošním roce poprvé, po celou dobu dominovala. Připsala si sérii úspěšných takedownů a soupeřku kontrolovala z vrchní pozice drtivým ground-n-pound. Dílo dokonala ve druhém kole, kdy nasadila osvojenou páku na ruku.

Ke dvěma zlatým medailím z olympijských her v Riu a v Londýně, titulu PFL z roku 2019 tak přidala další titul PFL šampionky.

Druhý hlavní zápas večera přinesl střetnutí mezi šampionem velterové váhy ročníku 2018 a šampionem z roku 2019. Ray Cooper III nezaváhal a chopil se šance vrátit porážku svému přemožiteli Magomedkerimovi. Ve třetím kole svého soka poslal k zemi otevřeným hákem a následně si výhru pojistil sérií úderů na zemi. Rovněž získal titul podruhé v řadě.

Tři tituly míří do Brazílie. Těžkou váhu ovládl Cappelozza, polotěžkou bývalý UFC zápasník Antonio Carlos Junior a v lehké nově vládne Raush Manfio. Posledním novým šampionem je neporažený Rus Movlid Chajbulajev.

​Velkým překvapením byla první porážka Claressy Shieldsové. O Američance se hovoří jako o nejlepší boxerce všech dob. Sjednotitelka titulů ale letos vyměnila provazy za pletivo a po vyhraném MMA debutu v červnu 2021 nyní narazila. Abugail Montesová, která trénuje s UFC zápasnicemi, byla nad její síly. V prvním kole sice Shieldsová úspěšně bránila pokusy o takedown a v postoji prodávala své boxerské umění, ve druhém a třetím kole ale ztrácela v klinčích na pletivu a boj se postupně přenesl na zem. Tam vládla Montesová a zkušená zápasnice v závěru inkasovala nelítostné bití. Po třech kolech si Montesová odnesla těsné vítězství na body.

Boxerka Claressa Shieldsová

Výsledky finálového galavečera PFL:

Kayla Harrisonová (12-0) poráží Taylor Guardadoovou (3-2) submisí (páka na ruku) ve 2. kole

Ray Cooper III (24-7-1) poráží Magomeda Magomedkerimova (29-6) KO./TKO. ve 3. kole

Abigail Montesová (3-0) poráží Claressu Shieldsovou (1-1) na body (split)

Bruno Cappelozza (14-5) poráží Ante Deliju (19-5) na body

Movlid Chajbulajev (19-0-1) poráží Chrise Wadea (20-7) na body

Antonio Carlos Junior (13-5) poráží Marthina Hamleta (8-3) submisí (škrcení) v 1. kole

Raush Manfio (15-3) poráží LoikA Radžabova (15-4-1) na body

Jordan Young (12-2) poráží Omari Achmedova (21-7-1) – KO./TKO. ve 3. kole

Julia Buddová (15-3) poráží Kaitlin Youngovou (12-11-1) na body

Don Madge (10-3-1) Nathana Williamse (13-8) submisí (škrcení) ve 2. kole

Tučně jsou vyznačeni aktuální šampioni PFL. Pokud jste galavečer nestihli, můžete jeho záznam zhlédnout na Voyo.

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.